Координатори проєкту «Діємо для здоров'я» спільно з фахівцями з комунікації області спланували проведення інформаційної кампанії

22.09.2021 19:47:19
Координатори проєкту «Діємо для здоров'я» спільно з фахівцями з комунікації області спланували проведення інформаційної кампанії

21 вересня в облдержадміністрації пройшла зустріч координаторів україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Марини Браги та Ірини Скорбун з фахівцями з комунікації обласної державної адміністрації, обласної ради, ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Також в зустрічі взяли участь головний державний санітарний лікар Херсонщини, в.о. генерального директора ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Юрій Ромаскевич і регіональний координатор проєкту «Діємо для здоров’я» Дар’я Сєдлєр.

Сторони обговорили можливості проведення в області національної інформаційної кампанії  з профілактики діабету II типу, приуроченої до Всесвітнього дня боротьби з діабетом. Ця хвороба відноситься до групи неінфекційних захворювань і разом з серцево-судинними, онкологічними, хронічними респіраторними хворобами є найбільшим тягарем, як за наслідками для життя та здоров’я людини, так і для системи охорони здоров’я.

«Ми провели дослідження і дізналися, що у нас дуже мало людей знають про симптоми діабету та про його профілактику, мало людей переживають, що діабет може розвинутися у них. Багато хто дізнається про те, що у них діабет, випадково, під час звернення до лікаря з іншою проблемою. Перша людина, яка може допомогти, це лікар. Він може скерувати людей з груп ризику двічі на рік на аналіз з визначення рівня глюкози в крові. Тому ми хочемо зробити так, щоб лідерами цієї кампанії були лікарі», - зазначили координатори.

Старт національної інформаційної кампанії планується на жовтень 2021 року, триватиме вона протягом 2022 року. Такої масштабної кампанії в Україні ще не проводилося.

Проєкт «Діємо для здоров’я» реалізується у Херсонській області з лютого 2021 року. Окрім Херсонщини, проєкт впроваджується у Рівненській, Львівській, Полтавській та Дніпропетровській областях, частково залучені Донецька та Луганська області. Він має на меті зменшити тягар хвороб, запобігти передчасній смертності, підвищити тривалість життя шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.

Проєкт впроваджує Консалтингова група GFA у співпраці з Університетськими клініками Женеви, Міністерством охорони здоров’я України, Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та агенцією Be—it Health & Social Impact за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

 

Корисні посилання