Координатори проєкту «Діємо для здоров’я» познайомилися з роботою амбулаторії та ліцею у Чорнобаївці

28.09.2021 06:30:36
Координатори проєкту «Діємо для здоров’я» познайомилися з роботою амбулаторії та ліцею у Чорнобаївці

Впровадження україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» на теренах Херсонської області набирає обертів. 24 вересня національний та регіональний координатори проєкту Ірина Скорбун та Дар’я Сєдлєр відвідали Чорнобаївську громаду, яка шляхом конкурсного відбору виборола своє право участі у проєкті.

У рамках візиту відбулася зустріч з сільським головою Ігорем Дударем, а також знайомство з роботою місцевої амбулаторії загальної практики - сімейної медицини і Чорнобаївського навчально-виховного комплексу.

«Наша мета — познайомитися з усіма партнерами і дати старт роботі проєкту в області. Ми розробили цілий інструмент, опитувальник для оцінювання, що є в закладі надання первинної медичної допомоги, як проводиться робота з пацієнтами щодо діагностики та лікування неінфекційних захворювань. Сьогодні ми застосуємо опитувальник для оцінки його самого, щоб скоригувати, якщо буде потрібно, блоки запитань», - окреслила завдання візиту Ірина Скорбун.

В ході спілкування з завідуючою Чорнобаївської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини координатори з’ясували чи ведеться реєстр хронічних неінфекційних хвороб і як він виглядає, чи достатньо персоналу в медичному закладі, які є бар’єри в доступі пацієнтів до медичних послуг тощо. Деяку частину опитувальника координатори заповнили в ході спілкування з медичним реєстратором, працівником лабораторії та сімейним лікарем.

За словами завідуючої Олени Касаткіної, найболючіша проблема для закладу — недостача кадрів. У громаді з населенням понад 10 тис. осіб працює 3 сімейних лікаря і 1 терапевт. Значну допомогу амбулаторії надає місцева влада, вона закуповує і комп’ютери, і холодильники, надає матеріальну допомогу онкохворим, виділяє кошти на закупівлю інсулінів та допомогу дітям з інвалідністю. За програмою Президента України вже побудована нова будівля амбулаторії.

Для залучення молодих лікарів місцева влада обіцяє забезпечення житлом, достойну оплату праці, але навіть ці фактори не покращують ситуацію. Навантаження на сімейних лікарів значно зросло з початку пандемії COVID, забирає час і сили видача численних електронних направлень до вузьких спеціалістів, які вимагають в друкованому вигляді на вторинному і третинному рівні надання медичної допомоги.

Візит продовжився знайомством з роботою місцевого навчального закладу. У супроводі директора Анатолія Луценка, координатори оглянули навчальні класи, спортзали, їдальню, медичний пункт, ресурсну кімнату. Керівник навчального закладу також відзначив, що на 700 учнів недостатньо одного психолога і однієї медичної сестри, але робота проводиться. Медична сестра веде журнал здоров’я, контролює якість продуктів, що постачаються до школи, а також проводить моніторинг здоров’я учнів.

Зібрана інформація в ході візиту буде використана для координації подальшої роботи, яка, в залежності від епідемічної ситуації, може бути продовжена в форматі онлайн.

Корисні посилання