Кожна людина має право на міцне здоров’я

07.04.2021 06:39:23
Кожна людина має право на міцне здоров’я

Сьогодні, 7 квітня, у день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день здоров’я. Тема Дня у 2021 році: «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ».

Як підкреслив COVID-19, деякі люди в світі можуть мати кращий доступ до медичних послуг, ніж інші, через причини, що від них не залежать. У всьому світі деякі групи населення мають невеликий щоденний дохід, гірші житлові умови та освіту, меншу кількість можливостей для працевлаштування, більшу гендерну нерівність і майже не мають доступу до безпечного середовища, чистої води та повітря, продовольчої безпеки та медичних послуг.

Це призводить до страждань, захворювань та передчасної смерті, яких можна уникнути. Це шкодить нашому суспільству та економіці.

У Всесвітній день здоров’я ВООЗ закликає забезпечити усіх умовами життя та праці, що будуть сприяти міцному здоров’ю, закликає стежити за нерівністю у сфері охорони здоров’я та забезпечити усіх людей можливістю отримати доступ до якісних медичних послуг, яких вони потребують.

COVID-19 сильно вразив усі країни, але його вплив був найжорстокішим для тих громад, які вже були вразливими, які рідше мають доступ до якісних медичних послуг.

Здоров’я як основа успішної професійної реалізації людини, її особистого щастя життєво необхідне кожному. Міцне здоров’я населення є безцінним надбанням суспільства та держави. Кожна людина в будь-якому куточку світу має право реалізувати своє право на збереження здоров’я. В Україні це право законодавчо закріплене Конституцією України, а в сучасних умовах набуває  особливо важливого значення.

Відповідальність за збереження власного здоров’я несе кожна людина особисто. Здоров’я, довголіття, якість життя залежать від щоденного вибору і розуміння важливості здорового способу життя, правильного харчування, раціональної рухової активності, відмови від шкідливих звичок.

Так, випити чистої води чи алкогольного напою, з’їсти свіжих фруктів чи кондитерський виріб зі значним вмістом трансжирів, пройти 2 зупинки пішки чи їхати сидячи після 8-годинного сидіння за робочим столом в офісі — вибір у кожного свій.

Обираймо здоров’я!

Корисні посилання