«Крим – це Україна»: інтернет-проєкт презентували у столиці

16.06.2020 06:23:54
«Крим – це Україна»: інтернет-проєкт презентували у столиці

15 червня в прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація інтернет-проєкту «Крим – це Україна». Спікерами виступили: Андрій Богданович, заступник голови Херсонської ОДА, Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України, і Андрій Щекун, головний редактор газети «Кримська світлиця».

«Крим — це Україна» – всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною.

«Логіка проєкту полягає у тому, що неможливо переписати історію. Якщо є документальні підтвердження того, що Крим – це Україна, то жодна пропаганда російських окупантів не може цього змінити», – наголосив Андрій Богданович.

На ресурсі розміщено більш ніж 150 статей про історичну і культурну спадщину Кримського півострову та насичене життя його народу, а також більше 20 публікацій з унікальними архівними документами та музейними експонатами з усієї України.

Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» та залученням всіх, хто цікавиться історією Криму та може зробити внесок у розвиток проекту.

«Ми змінюємо концепцію свого розвитку. Раніше архівісти були цензорами того, що можна показувати та яку інформацію робити доступною. Це радянський підхід, який практикується у сучасній Росії, де історики та дослідники, які викривають «небезпечну» для чинної влади інформацію – піддаються репресіям. Місія архівіста – надати повний доступ до матеріалів фахівцям та дослідникам. Ми вважаємо, що українське суспільство зріле і воно здатне робити висновки. Відкритість – це наша сила», – підкреслив Анатолій Хромов.

«Ми закликаємо всіх зробити свій внесок у наповнення ресурсу і якщо ви маєте матеріали, які підтверджують українське минуле і сучасність Криму», – додав Андрій Щекун.

Ознайомитися з ресурсом можна за посиланням.
 Корисні посилання