Мальовничі куточки рідної землі

06.02.2017 16:40:25

Стало доброю традицією учнів та батьків Генічеської загальноосвітньої школи №1 мандрувати рідною країною.

На День Соборності України під керівництвом Анжели Анатоліївни Подзолкової та Наталі Валеріївни Ісадкової діти для себе відкрили нові маршрути мальовничим Закарпаттям. Подорож розпочалася у культурній столиці України – Львові. У церкві Святих Ольги та Єлизавети, у Соборі Святого Юрія запалили свічки за мир, добробут та злагоду. Побачили Львівський оперний театр –архітектурну перлину Львова, пройшлися площею Ринок - центром громадського та культурного життя міста, побували у майстерні шоколаду, побачили виробництво шоколаду ручної роботи. Незабутні враження залишила майстерня карамелі – це єдина мережа кондитерських в Україні, де можна скуштувати натуральну карамель ручної роботи, приготування якої відбувається на очах. Діти ознайомилися з унікальним, нетрадиційним львівським способом видобутку кави у копальні. З великим інтересом відвідали Національну галерею мистецтва - найбільший художній музей України,  в якому зібрані унікальні твори живопису, скульптури,  графіки та декоративно-ужиткового мистецтва країни, західної та східної Європи від середньовіччя до сучасності.

Учні здійснили незабутню подорож до міста Ужгород – столиці Закарпаття - одного, із найдавніших міст України,що розташоване на самому кордоні з Європою. Місто наповнене чудовими храмами, старовинними будівлями , загадковими скульптурами. Зацікавив Ужгородський замок, який велично здіймається над історичним центром міста. Згідно традицій та логіки, побудови воєнних укріплень, він розташований на замковій горі та оперезаний ровом. Колись грізнафортеця, сьогодні використовується в якості приміщення краєзнавчого музею, в якому виставлені археологічні експозиції та зібрано повні відомості про географію, тваринний та рослинний світ Закарпатської області. Але найбільшою принадою музею є сама будівля фортеці. Дуже цікаво було ознайомитись із Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту. Музей просто неба складається з  архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народно-прикладного мистецтва.

Відпочинок був вдалим, адже діти отримали незабутнє враження від природи, казкових екобудинків у садибі «Лісний горішок», смачної закарпатської кухні.

Подорож мала своє завершення у столиці України – Києві, де діти побачили одну із найдавніших пам’яток Київської Русі, що збереглась до наших часів – Софіївський Собор, розташований у центрі міста і є шедевром світової архітектури, відвідали Михайлівський Золотоверхий Собор, споруджений на честь захисника Києва Архангела Михайла.

Учні та педагоги вдячні  батькам  та спонсору школи, завдяки яким відбулася незабутня подорож.

Корисні посилання