Мандруй Херсонщиною: представники ЗМІ ознайомилися з туристичними локаціями

29.06.2021 14:50:28
Мандруй Херсонщиною: представники ЗМІ ознайомилися з туристичними локаціями

Відбувся рекламно-інформаційний тур «Мандруй Херсонщиною» для представників засобів масової інформації,  присвячений відкриттю літнього туристичного сезону. Учасники заходу відвідали привабливі туристичні локації області, познайомилися з цікавими пропозиціями сезону в контексті рекреаційного, екологічного, активного та гастрономічного туризму.

У рамках туру журналісти відвідали публічний звіт голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Козиря «100 днів на посаді». Одним із питань, винесених на обговорення став розвиток туристичної галузі області.

Туризм є одним із напрямків стратегічного розвитку Херсонської області. Херсонщина має достатньо конкурентних переваг та ресурсів для успішного розвитку галузі туризму та курортів. З кожним роком все більша кількість туристів обирає саме Херсонщину для відпочинку (за даними мобільних операторів це 4,2 млн гостей у 2019 році, 3,8 млн у 2020 році в умовах карантинних обмежень, у 2021 році — прогнозується збереження рівня минулого року).

Крім ресурсів, якими обдарувала наші землі природа, необхідні гідні умови для туристів та відпочиваючих. Тому, пріоритетні завдання на 2021 рік: розвиток сучасної інфраструктури і благоустрій відпочинкових зон; підвищення якісті послуг з орієнтацією на міжнародні стандарти.

— у 2021 році планом передбачено виконати ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення на 31 об’єкті та відремонтувати 115,6 км доріг. В травні в роботі — 27 об’єктів.

— налагоджено ефективне залізничне сполучення Херсонщини з іншими регіонами України (забезпечено сполучення станції Херсон з містами Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Маріуполь, Львів, Івано-Франківськ, Рахів, Ковель, Ужгород). В літній сезон призначені додаткові потяги та напрямки.

До Генічеська та станції Новоолексіївка курсуватимуть прямі потяги з Дніпра, Харкова, Кривого Рога, Хмельницького, Івано-Франківська, Чернівців, Києва, Ковеля.

— діє авіасполучення з Києва, (Стамбул регулярний, Анталія чартерний, Тбілісі -вперше).

— для підвищення рівня обслуговування туристів підготовлено 18 нових гідів Херсонщини з м. Херсона, м.Нова Каховка, м.Генічеську, смт Асканія-Нова та смт Станіслав, які пройшли 3 місяці навчання за міжнародними стандартами та отримали відповідні сертифікати.

— у співпраці з місцевими радами та бізнесом на території області впроваджується міжнародна програма сталого розвитку пляжів “Блакитний прапор”. В квітні 2021 року за рішенням міжнародного журі 3 пляжі Херсонщини на Арабатській Стрілці приєднались до мережі найкращих пляжів світу й отримали престижну відзнаку, 3 нові пляжі приєдналися до кандидатської стадії програми.

— ознакування маршрутів: в травні за міжнародними стандартами ознаковано туристичний маршрут «Маяки Джарилгача» в національному природному парку протяжністю 4 км. Всього за період 2019-2021 рік ознаковано 5 маршрутів національних природних парків протяжністю близько 50 км.

— для сприяння розвитку гастрономічного та агротуризму реалізується проєкт «Дороги вина та смаку Херсонщини», який включає формування енограстрономічних туристичних маршрутів, створення карти їх локального розташування та ознакування.

-для безпеки туризму в умовах пандемії Covid-19 також забезпечується сприяння реалізації на території Херсонської області проєкту глобальної ініціативи Всесвітньої Ради з Подорожей та Туризму — «#ПодорожуйБезпечно» — «#SafeTravels», що передбачає впровадження та дотримання міжнародних протоколів безпеки для готелів, ресторанів, транспорту, розважальних закладів, тощо.

-проводиться системна рекламно-іміджева промоційна кампанія та різноманітні подієві заходи.

Окрім того, учасники рекламно-інформаційного туру «Мандруй Херсонщиною», присвяченого початку літнього туристичного сезону, відвідали стилізовану презентацію локальної херсонської кухні та крафтової продукції як складової гастрономічного туризму області від ресторанного комплексу «Пан Атаман» — учасника проєкту «Дороги вина та смаку Херсонщини». Проєкт реалізується за підтримки обласної державної адміністрації та націлений на розвиток гастрономічного та агротуризму, просування місцевих локальних і крафтових виробників та включає формування еногастрономічних туристичних маршрутів, створення карти їх локального розташування, ознакування, подальшу промоцію та взаємодію з туроператорами. На сьогодні учасниками «Доріг вина та смаку» є 39 гастрономічних об’єктів Херсонщини, 18 приєднались у 2021 році.

Після учасники рекламно-інформаційного туру відправилися на Арабатську Стрілку, щоб ознайомитися з місцевими туристичними пропозиціями. Першим пунктом призначення став туристично-інформаційний центр у селі Щасливцеве. Туристичний осередок уже третій сезон поспіль відчиняє свої двері для гостей області й популяризує туристично-рекреаційний потенціал Арабатської Стрілки. ТІЦ, побудований за сучасними вимогами, розділено на ділову зону для переговорів та дитячий куточок з розмальовками й інтелектуальними іграшками.

Задля комфорту відпочиваючих ТІЦ працює без вихідних. Тут можна отримати відомости щодо туристичних магнітів, карту місцевості, актуалізувати інформацію щодо графіку руху потягів та автобусів, роздрукувати квитки. Окрім того, у туристично-інформаційному центрі можна знайти сувенірну продукцію, присвячену Арабатській Стрілці.

Варто зазначити, що спеціалісти ТІЦ також займаються аналітичною роботою, проводять соціологічні опитування з метою формування портрету туриста.

Пізніше журналісти відвідали  урочистості з нагоди офіційного відкриття літнього курортно-туристичного сезону на Арабатській Стрілці та церемонія вручення відзнаки міжнародної програми сталого розвитку пляжів «Блакитний прапор», що відбулася у с.Щасливцеве.

«Блакитний прапор» – це екологічний сертифікат, який понад 30 років видається пляжам і яхтено-катерним стоянкам країн Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади та інших держав на підставі рішення незалежного міжнародного журі. Програма заснована у Франції в 1985 році, наразі головний офіс «Блакитного прапора» знаходиться в Данії.  В наші дні в програмі бере участь близько 50 країн світу, понад 4,5 тис. марин та пляжів.

Щоб отримати «Блакитний прапор», пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води в зонах рекреації, екологічного менеджменту, безпеки й послуг, зокрема чистоти території, роздільного збору сміття, дотримання правил безпечної поведінки, необхідного облаштування та обладнання, наявності санітарних приміщень, питної води, рятувальних вишок, пристосувань для осіб з фізичними вадами, інших основ безпеки та сервісних послуг. Учасниками Міжнародної програми в Україні вже стали 18 пляжів у чотирьох областях, отримавши екологічний сертифікат відповідності критеріям програми. Реалізація програми вважається показником сталого розвитку територій і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

На території Херсонської області Програма розпочала впроваджуватись за ініціативи управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації.  20 квітня Міжнародне журі програми сталого розвитку пляжів відзначило «Блакитним прапором» 3 пляжі Арабатської Стрілки: центральний пляж КП «Макс-Інвест» у с. Щасливцеве, курортний комплекс «Чайка» та «Пляжний курорт Арабатка» у с. Генічеська Гірка.

Також представники засобів масової інформації ознайомилися з роботою учасників Міжнародної програми «Блакитний прапор». Журналісти відвідали курортний комплекс «Чайка». «Чайка — курорт з традиціями, розташований у с.Генічеська Гірка. Починаючи з 1971 року база відпочинку радує своїх гостей й постійно модернізується, перетворюючись на в сучасний курортний комплекс на березі Азовського моря. Доглянута територія площею понад 8 га, близько 300 номерів різних категорій, волейбольний та футбольний майданчики, дорослий та дитячий басейни, різноманітні атракціони та заклади харчування дозволяють відвідувачам Арабатської Стрілки відпочивати з максимальним комфортом. Мальовничий пляж курортного комплексу «Чайка» має протяжність понад 500 м. Нагадаємо, щоб отримати «Блакитний прапор», пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води в зонах рекреації, екологічного менеджменту, основ безпеки та сервісних послуг.

Наступною локацією, яку презентували журналістам, став «Пляжний курорт Арабатка». Історія розвитку курорту почалася в 2015 році з будівництва перших 10 котеджів, ресторану і дитячого клубу. На сьогодні «Пляжний курорт Арабатка» — це екологічний і сучасний готель з розвиненою інфраструктурою і сервісами, сезон у якому триває близько п’яти місяців на рік.

50 котеджів на самому березі в моря, декілька закладів харчування, дитячий клуб, водні гірки з басейном, власний кайт-центр, велика зелена територія і облаштовані пляжі роблять відпочинок зручним та насиченим.

Варто зазначити, що «Пляжний курорт Арабатка» — справжній осередок гастрономічного туризму. Місцева таверна «Elia» пропонує гостям краю спробувати локальні продукти та дари Азовського моря в сучасному прочитанні.

Також представники  ЗМІ відвідали одне з наймальовничіших місць Арабатської Стрілки — Генічеське рожеве озеро.
Надзвичайно красиві види, що відкриваються подорожувальникам у цьому місці, роблять його одною з найпопулярніших Instagram-локацій. Неймовірного кольору вода набуває завдяки одноклітинній водорості дуналіелла солоновидна, що під дією сонця виробляє бетакаротин. Чим теплішим видається літо, тим більш яскравого кольору набуває ропа.

Наступного дня учасники рекламно-інформаційного туру «Мандруй Україною» познайомилися з Генічеськом та Арабатською Стрілкою з нового ракурсу.  Журналісти спробували пройти на каяках  частину туристичного маршруту протоками озера Сиваш, щоб познайомити телеглядачів та читачів з цим захоплюючим варіантом активного відпочинку. На потенційних туристів чекає не просто споглядання дивовижних пейзажів, а й детальне знайомство з місцевою флорою, фауною та навіть екскурс в історію Приазов’я. Між іншим, каякінг давно завоював популярність у всьому світі, адже основною перевагою цього плавзасобу є легкість і простота в освоєнні. Для каякінгу не потрібні спеціальні навички або особлива фізична підготовка.

Того ж дня журналісти мали змогу відвідати легендарний острів Бирючий, що знаходиться на території Азово-Сиваського національного природного парку, що продемонструвати унікальне «місце сили» на телеекранах усієї України.

Острів називають «ноєвим ковчегом», тому що його заселяють рідкісні види птахів і тварин, котрих на материковій частині не зустрінеш. Саме тут турист може відчути себе справжнім відлюдником, адже навколо – тільки незаймана природа, сонце, аромати трав, шепіт вітру та шум прибою.

Все більшої популярності у світі набуває гастрономічний туризм. Херсонщина тримається актуальних тенденцій й готова дивувати гостей надзвичайно смачною локальною кухнею та натуральною крафтовою продукцією. Наприклад, гастрономічний туризм Приазов’я – це свіжі морепродукти, щедро здоблені місцевими легендами та цікавими історичними фактами.

Учасники рекламно-інформаційного туру «Мандруй Херсонщиною» відвідали гастрономічну екскурсію «Рибна історія», яку пропонують гостям курортного міста Генічеська. Азовська юшка та риба запечена по особливому місцевому рецепту подаються під захопливі розповіді про давню історію курортного міста, місцеві катакомби, підземелля, архітектурні цікавинки й дивовижні археологічні відкриття.

Термальні джерела Херсонщини – унікальні об’єкти лікувально-оздоровчого туризму. Учасники рекламно-інформаційного туру «Мандруй Херсонщиною» ознайомилися з роботою оздоровчого комплексу «Арабатські терми» Арабатські ТЕРМИ Spa & Resort, що розташований в с.Стрілкове.

На сьогодні заклад пропонує гостям комфортний та корисний відпочинок: термальна купальня обладнана зручними спусками, функціонують три мінібасейни з гарячою та холодною мінеральними водами, джерело яких знаходиться на глибині понад 150 метрів, каскадний душ, зона відпочинку з шезлонгами, парасольками та виходом до мальовничого озера Сиваш.

У майбутньому «Арабатські терми» планують покращувати інфраструктуру, будувати нові об’єкти з метою створення сучасного лікувально-оздоровчого комплексу з європейським рівнем сервісу.

Купання у місцевому гарячому джерелі рекомендовані з метою: підвищення імунітету, активізації обмінних процесів, зміцнення опорно-рухового апарату, покращення стану серцево-судинної, дихальної та інших систем організму.

Корисні посилання