Міжобласна конференція з питань сімейної медицини

10.10.2016 08:56:25
Міжобласна конференція з питань сімейної медицини

7 жовтня у великому залі херсонського міськвиконкому відбулась міжобласна науково-практична конференція лікарів «Надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини – один з пріоритетних напрямків розвитку охорони здоров`я на регіональному рівні». Захід приурочено до 40-річчя Комишанської амбулаторії сімейного лікаря.

Серед організаторів – Департамент охорони здоров`я облдержадміністрації, управління охорони здоров`я Херсонської міської ради та КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних».OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Конференція зібрала наукових співробітників не лише з Херсонщини, а й з Києва та Одеси, і практичних лікарів різних спеціальностей: лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, педіатрів, фтизіатрів, інфекціоністів, хірургів, отоларингологів.

Першим з вітальним словом до присутніх звернувся Леонід Ремига, головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних, яка є ініціатором заходу. Далі вітали учасників конференції Олена Рузгіс, в. о. заступника міського голови, Ліна Бондарева, заступник директора Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації та Володимир Мавродій, голова Асоціації сімейних лікарів Південного регіону.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Розвиток первинної медико-санітарної допомоги є важливим напрямком в реформуванні охорони здоров`я. Ця конференція дозволить ще раз поглянути на існуючі проблеми з різних точок зору, приверне до них увагу як управлінців, так і практикуючих сімейних лікарів», – зазначила Ліна Бондарева і побажала плідної роботи учасникам конференції.

На засіданні розглядались можливості надання профілактичних та лікувальних послуг пацієнтам на первинному рівні при різноманітних захворюваннях. Зокрема, доповіді стосувались послуг репродуктивного здоров`я та планування сім`ї, ВІЛ-сервісних послуг, допомоги при діабеті, туберкульозі, паліативному стані, тощо.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одна з доповідей доцента Національної Академії Державного Управління при Президентові України Акіма Літвака стосувалась якості управління в медичному закладі. Він озвучив цікаві результати опитування медичної спільности міста Хмельницького.

Світлана Пшенична, заступник головного лікаря Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних представила на розгляд аудиторії доповідь щодо історичних аспектів становлення первинної медико-санітарної допомоги в Корабельному районі, де вже 40 років діє Комишанська амбулаторія сімейного лікаря.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Становлення сіменої медицини в Херсонській області поширилось з 2001 року. Наразі на засадах сімейної медицини функціонують 23 центри первинної медико-санітарної допомоги в області, в складі яких 348 – фельдшерсько-акушерських пунктів, 165 лікарняних амбулаторій.

В нашій області працюють 361 сімейний лікар та 400 сімейних медсестер. 66% звернень починаються і закінчуються на рівні сімейних лікарів, проте з профілактичною метою звертається все ж небагато пацієнтів – 25%.

 

Корисні посилання