На Херсонщині триває процес створення трьох індустріальних парків 

01.02.2022 12:21:29
На Херсонщині триває процес створення трьох індустріальних парків 

Індустріальний парк - територія промислового розвитку, облаштована необхідною інфраструктурою. Це своєрідні інвестиційні майданчики, що створюють з метою розвитку територій та залучення нових інвестицій. 

Нині на Херсонщині триває робота зі створення трьох індустріальних парків, розповів під час засідання селекторної наради заступник голови облдержадміністрації Андрій Граділь. 

“Реалізація проєктів зі створення індустріальних парків на Херсонщині сприятиме створенню понад 500 нових робочих місць. Нині проводиться робота щодо підготовки необхідних документів для включення трьох промислових парків Херсонщини до Реєстру індустріальних парків”, - підкреслив Андрій Граділь. 

Детальніше про кожний індустріальний парк:

  • У Новорайській тергромаді планується створення промислового парку агропорт “Червоний маяк”, площею земельної ділянки 15 гектарів. Тут планується спорудити логістичний комплекс з елеватором та річковим терміналом. Орієнтовний обсяг інвестицій - 40 млн грн. Реалізація проєкту дозволить створити 50 нових робочих місць.

  • Для створення “Скадовськ Індастріал Інвест” в Скадовській тергромаді планується залучити 423 млн грн інвестицій. Це індустріальний парк з трьома промисловими майданчиками: підприємства харчової промисловості та переробки сільгосп продуктів, а також підприємства зі зберігання сільськогосподарської продукції. Площа земельної ділянки – 19,2 га. Реалізація проєкту дозволить створити 400 нових робочих місць. 

  • Індустріальний парк “Рост Агро” в Олешківській тергромаді передбачає будівництво комплексного заводу мінеральних добрив та митного складу. Площа земельної ділянки – 12 га. Планується створення 70 нових робочих місць. Орієнтовний обсяг інвестицій  – 100 млн євро.

Також Андрій Граділь зазначив, що існує чимало інструментів державної підтримки індустріальних парків. Серед них компенсація відсотків за кредитами на облаштування парків, компенсація витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж, податкове та митне стимулювання тощо. 

Очільник Херсонщини Геннадій Лагута звернувся до голів РДА та тергромад з проханням розглянути можливість створення індустріальних парків на підпорядкованих територіях. Адже це дозволить підвищити інвестиційну привабливість Херсонщини та сприяти розвитку окремих громад. Корисні посилання