На комісії ТЕБ та НС обговорили екологічну ситуацію в зоні перетину кордону з АР Крим

14.08.2019 15:45:08
На комісії ТЕБ та НС обговорили екологічну ситуацію в зоні перетину кордону з АР Крим

14 серпня в облдержадміністрації відбулось засідання обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови ОДА Юрія Гусєва.
На засіданні обговорили питання можливого погіршення екологічного стану, санітарно-епідемічного благополуччя населення в зоні перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією АР Крим.
«Дане питання постійно турбує жителів Каланчацького, Чаплинського та Генічеського районів, зважаючи на близькість розташування заводу «Титан», що на півострові. Тому ми повинні прийняти чіткі рішення, щоб не допустити погіршення екологічної ситуації через можливі хімічні викиди з заводу», – наголосив Юрій Гусєв.


Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Олексій Сулімов зазначив про моніторинг екологічної ситуації в області, постійне контролювання показників екологічної безпеки та навколишнього середовища на пунктах в`їзду-виїзду у зв’язку із викидами.


Так, оцінку санітарно-епідемічної ситуації на КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар» визнано такою, що потребує вжиття додаткових заходів для недопущення погіршення санітарно-епідемічного благополуччя. Адже у 2019 році ситуація з облаштуванням КПВВ не покращилася і, як наслідок, в умовах спекотної погоди санітарно-епідемічна ситуації має тенденцію до погіршення.


Директор Херсонського обласного центру з гідрометеорології Юрій Кіріяк пояснив, що контролювати ситуацію можна завдяки постійному моніторингу спостережень за атмосферним повітрям у південних районах і на території всієї області, адже шкідливі хімічні елементи з потраплянням у повітря автоматично засвоюються у воду та ґрунт. Для систематичного моніторингу потрібне спеціальне обладнання та пересувна лабораторія.
Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв, заслухавши доповіді учасників обласної комісії, підсумував:


«Для вирішення ситуації необхідно рухатися за трьома аспектами: встановити вплив перевищення сульфатів на стан здоров`я людей, виявити джерела забруднення та розробити механізми протидії з наслідками».
Саме з цією метою було прийняте рішення про утворення профільної робочої групи.
Також голова ОДА Юрій Гусєв наголосив на важливості залучення міжнародних донорських організацій та фондів для можливої фінансової підтримки щодо закупівлі обладнання для поліпшення контролю за екологічною ситуацією в області.


 



Корисні посилання