На порядку денному сесії районної ради актуальне питання: де буде центр Таврійського госпітального округу?

06.06.2017 13:38:23

2 червня в районному будинку культури відбулася ХVІ сесія Каховської районної ради. На порядку денному – 43 питання. У роботі сесії взяли участь керівництво райдержадміністрації та її структурних підрозділів,керівники районних служб, організацій, установ, представники громадськості та преси.

Одним із актуальних питань, що розглянуто на засіданні, це звіт головного лікаря центральної районної лікарні.

«Як відомо, в ході реформування медичної галузі на Херсонщині буде утворено 4 госпітальні округи. Один з них, Таврійський, охопить 7 адміністративно-територіальних одиниць: Каховський, Чаплинський, Нижньосірогозький, Верхньорогачицький, Великолепетиський і Горностаївський райони, міста Каховку і Нову Каховку. За право стати центром госпітального округу зараз змагаються Каховська районна і Новокаховська міська лікарні»- на цьому зосередив увагу голова райдержадміністрації Валерій Салтиков перед звітом керівника медичного закладу.

 Хто має більші шанси на успіх? Результат цього суперництва, а з ним і доля самої лікарні, цікавить не лише каховчан, а й мешканців інших районів.

Тому звіт  головного лікаря Каховської ЦРЛ Олександра Віттіха й повинен був дати відповідь на це питання. В таке русло спрямувала керівника медичного закладу голова районної ради Тетяна Тертична, поставивши два конкретні питання: що зроблено для того, щоб Каховка стала центром госпітального округу, а лікарня зберегла свій нинішній статус, і що для цього ще потрібно зробити?

О.Віттіх зазначив, що Каховська ЦРЛ повністю відповідає рівню першої невідкладної допомоги. У цьому переконує хоча б той факт, що в хірургічному відділенні щороку здійснюється 120-130 безкровних лапароскопічних операцій. Також придбано електронний ніж Патона виконання так само безкровних операцій, УЗД-апарат для дослідження щитовидної залози. Однак для того, щоб зберегти позиції, треба зміцнювати матеріально-технічну базу: придбати кювез для пологового відділення, який дозволить зберегти життя новонародженим з вагою тіла від 500 грамів, оновити рентгенологічне устаткування й апаратуру для штучного дихання… Великою є й проблема кадрів: на сьогодні лікарні потрібні 4 лікарі.

Голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков висловив переконання в тому, що районна лікарня за багатьма параметрами переважає Новокаховську міську. Однією з таких переваг є порівняно молодий вік лікарів. Керівництво району запевнило каховських медиків у підтримці їхніх ініціатив і дій, спрямованих на досягнення поставленої мети: центру госпітального округу бути у Каховці!

Цього ж дня затверджено членів Госпітальної ради Таврійського госпітального округу. До складу якої увійшли керівники району, представники міської влади та медичні фахівці.

Корисні посилання