На Херсонщині Надзвичайний Посол Бельгії презентував фільм Яна Бюльтила «Cafard»

13.06.2016 10:19:33
На Херсонщині Надзвичайний Посол Бельгії презентував фільм Яна Бюльтила «Cafard»

Протягом червня в шести містах України з метою вшанування подій Першої світової війни безкоштовно проходять покази фільму бельгійського режисера Яна Бюльтила «Cafard» – історію невеликого експедиційного дивізіону бельгійських добровольців, який сто років тому опинився на території України.

Про це було зазначено під час прес-конференції щодо презентації показу фільму Яна Бюльтила «Cafard», яка відбулася 12 червня у кіноконцертній залі «Ювілейний». У заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс, заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова, перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова, керівництво міста Херсон.

Під час прес-конференції Люк Якобс презентував фільм «Cafard», у якому описуються події 1916 року, коли бельгійський автобронедивізіон, відомий своєю абревіатурною назвою «АСМ», провів декілька наступів в Карпатах та Тернопільській області. Вояки брали участь в більшовицькій революції, але їм вдалося знайти шлях додому, пройшовши через Сибір та США. Сто років по тому історія знову викликає великий інтерес як серед бельгійців, так і серед українців, оскільки вона дає змогу заново відкрити несподіваний розподіл нашої спільної історії.

Посол Люк Якобс розповів, що в цьому повнометражному анімаційному фільмі застосовується остання анімаційна техніка «захоплення руху» («motion capture»): «Фільм «Cafard» є візитівкою нових тенденцій в кіноіндустрії Бельгії», – наголосив він.

Також у фойє ККЗ «Ювілейний» всі бажаючи мали змогу переглянути фотовиставку, яка простежує історичні факти, на яких заснований фільм. Ґрунтовно документована виставка була підготовлена бельгійським Інститутом ветеранів війни, з ініціативи посольства Бельгії.

Сичова (1)

Крім того, під час прес-конференції порушено питання про можливість проведення на Херсонщині пісенного конкурсу «Євробачення». Заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова підтримала ідею проведення його саме на Херсонщині, аргументуючи це ідеологічною направленістю: “Ідеологічно, Херсон – це саме правильне місце для проведення Євробачення. Питання полягає в тому, чи  зможе Херсонщина його провести”. Це питання вона адресувала присутній на заходів Валентині Січовій, першому заступнику голови облдержадміністрації. «Це надзвичайно правильне ідеологічне рішення та надзвичайно рідкісна можливість для Херсонщини в плані економічного розвитку. Якщо є завдання, то необхідно налаштовуватися на його виконання. Проте це завдання не тільки для влади, а й для громади. Тому що влада і громада повинні працювати спільно для досягнення нових європейських стандартів», – відповіла Валентина Січова.

.

 

Корисні посилання