На засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підвели підсумки у сфері охорони здоров’я

28.12.2016 09:45:17
На засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підвели підсумки у сфері охорони здоров’я

27 грудня в конференц-залі обласної клінічної лікарні відбулось засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Медична спільнота області під керівництвом директора Департаменту Віктора Короленка детально розглянула стан роботи кардіологічної служби та надання кардіологічної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда і заслухала звіт про стан виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.

15725671_180713055736284_570787152_o

В роботі колегії брав участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. «В цьому році завдяки плідній злагодженій роботі ми змогли відкрити 4 пункти постійного базування екстреної медичної допомоги та 2 центри первинної медико-санітарної допомоги. Для обласної клінічної лікарні було закуплено медичне обладнання на 5 млн грн, на 8 млн грн – для лікування онкохворих людей, дитяча обласна клінічна лікарня отримала два реанімобіля», – зазначив очільник області під час засідання.

15748137_180713059069617_1071371909_o

Віктор Короленко проінформував головних лікарів про результати нарад, що відбувались в Кабінеті Міністрів України та Міністерстві охорони здоров’я. За його словами, на розгляд було винесено три основні питання: формування госпітальних округів, готовність областей до впровадження реімбурсації вартості лікарських засобів та розбудова первинної ланки надання медичної допомоги, взаємодія між лікарем і мешканцями.

«Госпітальні округи в Херсонській області погоджено повністю. На території області визначено 4 округи з центрами в Херсоні, Новій Каховці, Бериславі та Генічеську. Проекти семи областей відправлено на доопрацювання, в 5-6 областях – зменшено кількість госпітальних округів до 2-х або 3-х», – повідомив Віктор Короленко.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З 1 січня 2017 року стартує реімбурсація вартості препаратів для лікування цукрового діабету, з 1 квітня – для лікування гіпертонії та бронхіальної астми. Аптечна мережа області до нововведень готова.

Про стан роботи кардіологічної служби доповідав головний позаштатний кардіолог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Стратієнко. Як повідомив він, за 9 місяців 2016 року в області гострий інфаркт міокарда зареєстровано в 661 особи, 106 хворим проведено ендоваскулярне втручання, здійснено 813 консультацій з ЕКГ по системі телекард, 143

Через відсутність локальних протоколів та незабезпеченість електрокардіографами з системою телеметрії екстреної медичної допомоги (з 48 бригад 12 забезпечені обладнанням) з деяких районів доставляється мало пацієнтів до регіонального реперфунзійного центру.

За інформацією головного позаштатного невролога Департаменту охорони здоров’я Сергія Годуна, розповсюдженість гострих порушень мозкового кровообігу по Херсонській області менша за середню по Україні, дещо зросла летальність серед хворих на інфаркт мозку. Очікується збільшення поширеності церебро-васкулярних хвороб, що спричинене загальним старішанням населення.

Про стан виконання обласної програми профілактики ВІЛ-інфекції звітувала головний лікар Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Риженко. «Станом на 1 жовтня 2016 року на обліку перебуває 4151 ВІЛ-інфікований, в тому числі 289 дітей. Хворих на СНІД – 892 особи, антиретровірусну терапію отримують 2112 осіб», – повідомила вона.

Завдяки донорській допомозі з придбанням швидких тестів на визначення ВІЛ-інфекції кількість тестувань в порівнянні з 2015 роком зросла в 1,2 рази, її виявлення – в 2,1 раз. До тестування активно залучаються лікарі первинної ланки надання медичної допомоги.

 

Корисні посилання