Найкраща профілактика грипу - вакцинація

09.11.2020 09:32:54
Найкраща профілактика грипу - вакцинація

Сезонні епідемії грипу є звичним явищем в осінньо-зимовий період. Проте цього року епідемія грипу протікатиме на фоні пандемії COVID-19, що є значним навантаженням на систему охорони здоров’я. Захворювання коронавірусною хворобою і грипом одночасно можуть призвести до летальних наслідків частіше, ніж у випадку інфікування одним вірусом. Найкращим захистом від грипу є вакцинація.

Протягом минулого епідсезону в Україні від ускладнень грипу померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.

За інформацією ВООЗ протягом епідсезону 2020-2012 прогнозується циркуляція чотирьох штамів грипу: вірусу  A/Guangdong-Maonan (H1N1), вірусу A/Hong Kong (H3N2), вірусу B/Washington (B/Victoria lineage), вірусу B/Phuket (B/Yamagata lineage). Цей прогноз був врахований при розробці вакцини від грипу, яка наразі вже пройшла державний контроль і отримала позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів.

В епідсезоні 2020–2021 років на фармацевтичний ринок України поставлено 665 000 доз вакцин від грипу:

  • 500 000 доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);
  • 45 000 доз вакцини «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна);
  • 100 000 доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна);
  • 20 000 доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна).

Трьохвалентні вакцини захищають від 3-х штамів вірусу грипу, чотирьохвалентні - від 4-х. Для вироблення імунітету з моменту щеплення має пройти 3 тижні. Щеплення від грипу зменшує ризик захворіти грипом та отримати серйозні ускладнення.

Особливо важливо захистити від грипу за допомогою вакцинації групи ризику: медичних працівників, вагітних, літніх людей, дітей до 5 років, людей з хронічними захворюваннями.

Зробіть щеплення, подбайте про своє здоров’я!

Корисні посилання