Нове в законодавстві України: у питаннях та відповідях

20.10.2016 10:20:43
Нове в законодавстві України: у питаннях та відповідях

Чергове засідання читацького об’єднання людей поважного віку «Спілкуймось!» було присвячене дуже важливим на сьогоднішній день питанням – новому в законодавстві України щодо призначення субсидій та утворення територіальних громад в нашому Каланчацькому районі.

Позаплановий захід проведено за ініціативи керівника клубу людей поважного віку центральної районної бібліотеки «Спілкуймось!» Тетяни Петруненко, яка й відкрила засідання, ознайомивши присутніх з планом його проведення та представила гостей заходу.

На зустріч з відвідувачами бібліотеки прийшли голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вікторія Рильська, секретар Каланчацької селищної ради Світлана Харченко.

Першим було обговорено питання нарахування субсидій. Це питання просто, дохідливо висвітлила Вікторія Рильська. Вона детально зупинилася на факторах, які впливають на зміну нарахувань субсидій. Це – зміни у складі сім’ї, великі придбання, понад 50 тисяч гривень та інші великі фінансові надходження.

«При нарахуванні субсидій здійснюється індивідуальний підхід. Кожна сім’я, кожний суб’єкт, кожна заявка обраховується індивідуально, враховуються всі дані, всі складові нарахування виплат», – зауважила В. Рильська.

Підчас обговорення виникли питання нарахування субсидій жителям громади, які користуються певними пільгами. Вона розповіла, як раціонально обрати найбільш приємніший варіант пільг та дотацій.

Учасників заходу зацікавило питання надання субсидій на оплату площі будинку чи квартири понад існуючої затвердженої норми. В цьому випадку потрібно звертатися з листом на комісію районної державної адміністрації, яка опікується вирішенням цих питань.

А ще вона звернула увагу присутніх на можливість при потребі звертатись на урядову гарячу лінію.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації завжди готове до співпраці, працівники уважні до відвідувачів, роз’яснять, проконсультують, допоможуть, тож закликала всіх без зволікань звертатись за допомогою щодо оформлення субсидій та інших соціальних виплат.

Сьогодні жителів району дуже хвилює питання децентралізації та утворення територіальних громад.

Як проводитиметься територіальна реформа в нашому районі висвітлила голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько.

«На території Каланчацького району утворено дві об’єднані територіальні громади – Каланчацька та Мирненська. В громади об’єднуються села, що межують між собою. У Каланчацьку територіальну об’єднану громаду увійшли населені пункти селищних та сільських рад: Каланчацької, Новопавлівської, Новокиївської, Гаврилівської, Олександрівської, Роздольненскої, Привільскої, а в Мирненську територіальну об´єднану громаду села Мирненської селищної та Преображенської сільської рад», – повідомила Ганна Загорулько.

Вибори в місцеві новоутворені громади відбудуться відповідно 11 грудня та    18 грудня 2016 року. Жителі громад обиратимуть голів, депутатів об’єднаних територіальних громад.

Населені пункти Новоолександрівської, Олексіївської та Хорлівської сільських рад не дали згоду приєднатись до жодної з новоутворених громад. Що чекає ці населені пункти?

Г. Загорулько зупинилася на існуванні та перспективах розвитку громад, зокрема на їхній інфраструктурі. Вона детально розповіла учасникам зустрічі про планування фінансування на 2017 рік, надходження субвенцій з державного бюджету на освіту та медицину.

Присутніх на заході хвилювало питання медичного обслуговування Голова районної державної адміністрації заспокоїла учасників зустрічі, що центр первинної медико-санітарної допомоги залишиться без змін, районна лікарня існуватиме, поки існуватиме район.

Голова районної державної адміністрації відповіла на численні запитання присутніх у залі, всі отримали вичерпні відповіді.

Далі слово надали секретарю Каланчацької селищної ради Світлані Харченко.

Вона розповіла присутнім про утворення Каланчацької територіальної громади, як вона буде сформована, про вибори Каланчацького голови територіальної громади, депутатів, сільських старост, зупинилася на термінах та порядку проведення виборчої компанії.

Секретар Каланчацької селищної ради зауважила, що до територіальної об’єднаної громади обиратимуть 26 депутатів: 16 в селище Каланчак та 10 в інших населених пунктах – в залежності від кількості населення.

Члени клубу цікавилися щодо термінів подання документів в кандидати на посаду голови та депутатів територіальної об’єднаної громади, хто подає – партії чи шляхом самовисування?

Учасники об’єднання «Спілкуймось!» – люди поважного віку й не у всіх добре зі здоров’ям, тому виникло питання голосування на дому чи за іншим місцем перебування. Світлана Харченко повідомила, що у кого існує проблема пересування чи інші обмежені можливості, передбачене голосування за місцем їхнього перебування. Для цього потрібно до 05 грудня 2016 року взяти довідку в лікарні та здати в дільничну комісію.

Зустріч пройшла корисно, цікаво, змістовно, як кажуть в народі, «на одному диханні».

За дуже корисну зустріч та вичерпні відповіді на всі питання, що хвилюють жителів нашої громади, учасники щиро дякували керівникам району та селища.

Корисні посилання