Обласний центр громадського здоров’я провів онлайн-тренінг з питань імунопрофілактики

16.10.2020 09:25:45
Обласний центр громадського здоров’я провів онлайн-тренінг з питань імунопрофілактики

16 жовтня пройшов тренінг з питань імунопрофілактики для лікарів загальної практики сімейної медицини, терапевтів, педіатрів та медичних працівників, які займаються питаннями вакцинації населення. Це вже другий захід з серії онлайн-тренінгів для первинної ланки, організований і проведений обласним центром громадського здоров’я в жовтні поточного року.

Відкрив захід директор КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я Юрій Ромаскевич. Тематика другого тренінгу була присвячена змінам до календарю профілактичних щеплень в Україні, медичним протипоказам та застереженням до проведення профілактичних щеплень, важливості збереження холодового ланцюга.

За словами завідуючої відділення імунопрофілактики обласного центру громадського здоров’я Юлії Марчук, при впливі на вакцину температури вище чи нижче, ніж цього вимагають умови зберігання, відбувається втрата її активності: «Якщо вакцина зіпсована внаслідок впливу підвищеної температури, сонячного світла або заморожування, її активність не може бути відновлена, цей процес незворотний навіть в разі повернення вакцини в необхідний температурний режим».

Недотримання умов зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів може спричинити не лише ослаблення лікувально-профілактичних властивостей вакцин та анатоксинів, а й появу несприятливих побічних та неспецифічних проявів.

Головний експерт з педіатрії Департаменту здоров’я облдержадміністрації Тетяна Карчевич розповіла про медичні протипокази до проведення щеплень. За її словами, в пологовому будинку щеплення від гепатиту проводиться дітям з вагою 2 і більше кг, якщо ж ваги недостатньо, то перше щеплення треба провести у віці 1 місяць або при досягненні ваги тіла 2 кг. Такі ж вимоги і при проведенні щеплення від туберкульозу. Дітям старшим 2 місяців, які не отримали щеплення в пологовому будинку, рекомендовано спочатку зробити пробу Манту і лише потім при негативному результаті щеплення від туберкульозу.

«Якщо діти віком до 1 року не отримали щеплення від туберкульозу, то можна вакцинувати дитину і в 3, і в 4, і в 5-7 років. Для цього є відповідні нормативні документи та величезна кількість вакцини проти туберкульозу на залишку. Якщо після БЦЖ не утворився рубчик, то повторна вакцинація проти туберкульозу не проводиться», - зазначила Тетяна Карчевич.

Тренінг дав відповіді на питання як правильно розморожувати вакцину, як відрізнити пошкоджену, чому не можна зберігати препарати в дверцях холодильника, як розмістити холодові елементи в термосумці, а також чи можна вакцинувати дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів тощо. Ця інформація обов’язково стане в нагоді відповідальним за вакцинацію в області.

Корисні посилання