Парламент дозволив ввозити інноваційні засоби захисту рослин для наукових досліджень

01.07.2021 11:52:53
Парламент  дозволив ввозити інноваційні засоби захисту рослин для наукових  досліджень

30 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Законом удосконалено окремі положення щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, надано можливість застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Законом розблоковано ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань.

Так із статті 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» вилучено норму, відповідно до якої, обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

Корисні посилання