Перспективи програми «Сорго – Херсонщини»

09.11.2017 08:44:27
Перспективи програми «Сорго – Херсонщини»

04 листопада 2017 року в КЗ «Високопільський районний Будинок культури» відбувся науково-практичний семінар між представниками ТОВ “Науково-виробниче товариство "УКРСОРГО", ТОВ «Аріста ЛайфСайенс Україна», ТОВ «Укравіт Агро», керівництвом Високопільського району та фермерських господарств Нововоронцовського, Високопільського та Великоолександрівського районів на якому обговорили перспективи програми «Сорго – Херсонщини». Напередодні, 03 листопада, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїм заступником Євгеном Рищуком  та директором Департаменту АПК Олександром Паливодою провів зустріч з Ярославом Бардиним, генеральним директором ТОВ “Науково-виробниче товариство "УКРСОРГО" де вирішили питання допомоги впровадженню вирощування сорго на Херсонщині.

Голова районної державної адміністрації Сергій Старух відкрив науково-практичний семінар та привітав його учасників. Очільник району звернув увагу на економічну доцільність у вирощуванні та переробці  сорго в умовах Херсонщини і наголосив на всебічній підтримці проекту, адже це допоможе підвищити інвестиційну привабливість Високопільського району, сприятиме створенню нових робочих місць.

До присутніх з привітанням звернувся новообраний голова об’єднаної територіальної громади Руслан Застава та запевнив, що готовий посприяти у виділенні земельних ділянок для заводу по переробці сорго на території Високопільщини.

Ярослав Бардин у своїй доповіді акцентував увагу на перевагах сорго над іншими сільськогосподарськими польовими культурами: жаро- та посухостійкість, невибагливість до родючості грунту, висока адаптивність, що надзвичайно важливо в умовах підвищення посушливості клімату в степовій зоні України. Сорго – це культура чудова для сівозміни. В світовому рейтингу вона стабільно знаходиться у п’ятірці кращих сільськогосподарських зернових культур протягом останніх 50 років. 

На семінарі «Сорго – Херсонщини» також доповідали кандидат сільськогосподарських наук, менеджер із розвитку біостимуляторів ТОВ «Аріста ЛайфСайенс Україна» Сергій Машинник про оптимізацію мінерального живлення сорго, регіональний менеджер ТОВ «Укравіт Агро» по Південному регіону Станіслав Мішин про елементи захисту посівів зернового сорго та кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства Григорій Тимошенко щодо врожайності сортів сорго.

У ході науково-практичного семінару було висвітлено партнерські умови між ТОВ "НВТ "УКРСОРГО", Піруес банком та аграрними компаніями по поставці насіння сорго, засобів захисту рослин та добрив на умовах часткового забезпечення розрахунку векселем (до 6 місяців під 2 %).

Корисні посилання