Презентація публікацій "Української миротворчої школи"

17.05.2016 14:20:57
Презентація публікацій

16 травня 2016 року близько 200 студентів разом зі своїми викладачами відвідали презентацію трьох публікацій «Української миротворчої школи», де мали змогу особисто поспілкуватися з авторами, поставити запитання, висловити свою думку з приводу актуальних питань, поповнити бібліотеку сучасними підручниками з автографами. Захід відбувся на базі Херсонського національного технічного  університету.

Перша книга – «Польські олені, Обама та колективна пам’ять українців» Олександра Зінченка, українського історика, публіциста, письменника, найпомітнішого популяризатора української історії – це науково-популярна спроба пояснити, як минуле впливає на майбутнє. Розрахована на всіх, хто вважає себе приналежним до «агентів змін».

OLYMPUS DIGITAL CAMERAДруга книга – «Международный опыт гражданского миротворчества на постсоветском пространстве» Андрія Камєнщикова, соціолога за освітою, який веде суспільну миротворчу та гуманітарну діяльність в конфліктних регіонах колишнього СРСР. Мета даної публікації – поділитися тими уроками пострадянських конфліктів, які б були корисними у вирішенні проблем, які постали перед українським суспільством (представляла Наталя Зубар, архітектор соціальних мереж, спеціаліст з інформаційних війн, голова правління громадської організації Інформаційний центр Майдан Моніторинг, координатор проекту Українська Миротворча школа).

Третя книга – «Суспільні порозуміння – феномен європейської культури» Збігнєв Буяк (польський політик, політолог, діяч демократичної опозиції, лідер руху «Солідарність», який ліквідував комунізм у Польщі) – це ключ до розуміння того, чому Україна обрала шлях в євроатлантичний світ.

Студенти дізналися, що таке порозуміння круглого столу? «Кожна система змінна, кожна велика реформа, щоби закінчитися успішно, мусить бути процесом суспільним. Суспільне порозуміння є політичним актом, який цілковито та в повному обсязі робить громадян активними учасниками цього процесу. Без такої участі реформи не матимуть шанс на успіх», — пояснив Збігнєв Буяк.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЦя зустріч, змістовна лекція з політології та історії, стала для наших студентів дуже цікавою та корисною. Адже молодь зовсім не пам’ятає радянського минулого, але ж це минуле втручається в їхнє сьогодення, женучи з рідних домівок, забираючи мрії, плани, досягнення. Отже, «минуле має значення», і якщо це не подолати, воно перебудує на свій лад і їхнє майбутнє.

Корисні посилання