Про правила пожежної безпеки під час жнив

08.07.2020 05:53:57
Про правила пожежної безпеки під час жнив

Основними причинами виникнення пожеж є недотримання правил пожежної безпеки, а також погодні та людські фактори. Спекотна погода створює особливо загрозливу обстановку у період жнив.

З метою недопущення виникнення пожеж у період жнив, нагадуємо основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні та зберіганні врожаю:

Перед дозріванням колосових хлібні поля, в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць, обкошують та оборюють.

Під час жнив безпосередньо на хлібному полі ≥ 25 га має бути напоготові трактор із плугом. Вся сільськогосподарська техніка, повинна мати справні іскрогасники та засоби пожежогасіння.

У разі тимчасових стоянок тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин за польових умов їх необхідно розміщувати на очищених від стерні та сухої трави майданчиках.

‣Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 м2 , а штабелі пресованого сіна чи соломи – 500 м2 , їх обов’язково оборюють захисними смугами.

‣Відстань від скирт, штабелів повинна бути не менш 15 м – до ліній електропередач, 20 м до доріг, 50 м – до будівель та споруд.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств.

НАГОЛОШУЄМО: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну відповідальність.

Корисні посилання