ПРООН та Уряд Великої Британії об’єднують зусилля для підвищення стійкості громад Херсонщини

12.02.2021 08:47:44
ПРООН та Уряд Великої Британії об’єднують зусилля для підвищення стійкості громад Херсонщини

11 лютого Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Уряд Великої Британії через Британське посольство в Україні об’єднали зусилля з метою підвищення стійкості громад Херсонської області, підтримки доступу до життєво важливих послуг та зміцнення довіри між громадянами та органами державної влади, що надають їм послуги.

Проєкт «Посилення стійкості громад у Херсонській області» покликаний покращити доступ до якісних державних послуг для вразливих груп населення, а також побудувати ефективну комунікацію між надавачами таких послуг та населенням.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що партнерство сприятиме доступу до отримання важливих адміністративних послуг.

«У тісній співпраці з Херсонською обласною державною адміністрацією та Посольством Великої Британії у Києві, ПРООН працюватиме, щоб забезпечити потреби громад, – сказала пані Ґерчева. – Минулого року ПРООН та інші агентства ООН здійснили поглиблений аналіз соціально-економічних потреб, пов’язаних із пандемією COVID-19. Враховуючи результати цього аналізу, ми починаємо рішучі та невідкладні кроки. Окрім того, ми прагнемо посилити спроможність місцевих органів влади надавати державні послуги на належному рівні із врахуванням відмінностей та проявів нерівності між жінками та чоловіками, дівчатами та хлопцями. Новий проєкт сприятиме соціально-економічному розвитку як в цілому, так і в контексті протидії наслідкам пандемії COVID-19».

Посол Великої Британії в Україні пані Мелінда Сіммонс зазначила, що стійка громада, де забезпечено рівні можливості для всіх, будується на справедливому доступі до адміністративних, медичних та освітніх послуг.
 

«Саме тому Великобританія тісно співпрацює з владою Херсонської області та ПРООН, щоб надати ці послуги всім громадянам, зокрема тим, хто живе у найвіддаленіших куточках, – зазначила пані Сіммонс. – Крім того, ми приділяємо увагу навчанню місцевих органів влади та лідерів громад, як ефективно розповідати про ці послуги, щоб населення отримало інформацію про нові послуги, доступні для них».

Розширене партнерство між ПРООН та Херсонською областю сприяло спрямуванню відчутної підтримки для регіону, який у 2020 році був обраний пілотним для нової ініціативи, що називається «Місцеве соціально-економічне відновлення», спрямованої на протидію наслідкам пандемії COVID-19. У межах цього проєкту ПРООН надала консультативну підтримку у проведенні соціально-економічної оцінки впливу пандемії на обласному рівні; плануванні заходів з відновлення та реагування на кризові ситуації у тісній співпраці з Херсонською обласною державною адміністрацією; а також підтримала місцеві ініціативи з реагування та відновлення після кризи.

Т.в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир зазначив, що пишається тим, що область стала частиною нової ініціативи.

«Завдяки цьому проєкту громадяни Херсонської області зможуть отримувати високоякісні послуги, уникаючи тривалих поїздок, а також заощаджуючи гроші та зменшуючи ризик поширення COVID-19, – зазначив пан Козир. – Громадяни з інших регіонів, включаючи тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, зможуть скористатися  повним спектром державних послуг, як і решта українців».

Довідка:

ПРООН є провідною агенцією у сфері розвитку в Україні, яка координує зусилля спільно з іншими агенціями ООН, реалізуючи низку проєктів і програм. Розбудовуючи в Україні партнерство з центральними, регіональними і місцевими органами державного управління, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати зусилля, яких країна докладає для подолання бідності, розвитку людського потенціалу, забезпечення рівності, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

ПРООН та Уряд України співпрацюють в межах реалізації ініціатив та реформ у напрямках, які стосуються досягнення Цілей сталого розвитку. Впродовж останніх двадцяти років ПРООН побудувала міцні партнерські стосунки з національними, регіональними та місцевими органами влади по всій країні, а також громадськими організаціями та місцевими громадами. Завдяки постійній присутності ПРООН у всіх областях країни та вдалій співпраці організація змогла представити та популяризувати кращі практики сталого розвитку на регіональному та місцевому рівнях.Корисні посилання