Районна влада створює сприятливі умови для активізації підприємницької діяльності

29.06.2017 10:42:46

Підприємництво займає важливе місце у соціально-економічному розвитку району. Малий та середній бізнес розглядається як невід’ємна частина сучасного підприємництва, вага якого в економіці близько 60%., а кількість працюючих близько 68%. За рахунок малого підприємництва в районі функціонує роздрібна торгівля, сфера послуг, пасажирські перевезення. А сфера середнього підприємництва – це сільськогосподарське виробництво, транспортні перевезення та оптова торгівля.

Враховуючи фактори, що визначають особливу роль малого і середнього підприємництва, а це забезпечення додаткових робочих місць, подолання прихованого безробіття; стимулювання підвищення ділової активності населення та розвитку середнього класу; всебічне сприяння розвитку людського капіталу; сприяння пом’якшенню соціальної напруженості в суспільстві та підвищенню рівня доходів населення райдержадміністрацією розроблено проект програми підтримки малого та середнього підприємництва в Каховському районі на 2017-2019 роки заходи якої спрямовані на реалізацію державної політики щодо вирішення проблем підтримки малого та середнього підприємництва.

Про це повідомив начальник відділу економіки та агропромислового розвитку Євген Гнилицький під час засідання колегії райдержадміністрації.

За словами доповідача, головною метою Програми є спрямування дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, об’єктів малого і середнього підприємництва, громадських об’єднань підприємців, а також установ ринкової інфраструктури на створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату.

В рамках реалізації даної програми передбачається проведення Днів підприємця, участь в міжнародному інвестиційному форумі – «Таврійські горизонти», створення окремої сторінки в соціальній мережі «Фейсбук», для обміну інформацією між найманими працівниками стосовно умов праці та дотримання роботодавцями трудового законодавства, висловлювання свої претензії та зауваження стосовно виконання роботодавцями району своїх обов’язків у сфері трудових відносин, що змусить підприємців дотримуватись вимог чинного законодавства та поліпшити умови праці, зменшить кількість конфліктних ситуацій між працівником та роботодавцем.

Як наголосив Євген Олександрович, то одним з пріоритетних завдань Програми є вивчення можливості розвитку підприємництва в напрямку «зеленого» туризму. На сьогодні в Херсонської області зареєстровано 49 садиб сільського «зеленого» туризму, тоді як на території Каховського району - жодної. Хоча Каховщина має величезний потенціал для розвитку сільського «зеленого»  туризму, навколо якого діє розвинута мережа різних напрямків.

Доповідачем було окреслено очікувані результати виконання заходів Програми серед яких створення нових робочих місць; забезпечення умов добросовісної конкуренції у сфері підприємництва; сприяння розвитку зовнішньоекономічних та міжрегіональних зв’язків; залучення інвестицій; підвищення рівня соціальної відповідальності малого та середнього підприємництва; поліпшення умови праці найманих працівників району; зменшення рівня відтоку працездатного населення за межі  району.

Оскільки реалізація запланованих заходів та поставлених завдань залежить від прийняття даної Програми на сесії районної ради, то голова райради Тетяна Тертична рекомендувала детально вивчити питання щодо її ресурсного забезпечення та визначити обґрунтований обсяг фінансування програми за рахунок районного бюджету,  а також можливості залучення на реалізацію заходів програми сільських бюджетів.

Корисні посилання