Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ключове вікно для міжнародних партнерів, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади

21.08.2023 11:43:39
Регіональний офіс міжнародного співробітництва –  ключове вікно для міжнародних партнерів,  які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади

Війна, яка прийшла на нашу рідну землю, принесла багато біди та руйнувань. Постраждав як бізнес, так і цивільний сектор. Тому Міжнародне співробітництво сьогодні – ефективний інструмент на шляху відновлення громад після деокупації. Наш регіон очікує новий етап – багато масштабних проєктів отримають необхідне фінансування. Попереду ще дуже багато роботи. Структурувати її та координувати допоможе Регіональний офіс міжнародного співробітництва.

Розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 05 травня 2023 року №212 створено Регіональний офіс міжнародного співробітництва, як консультативно-дорадчий орган Херсонської обласної державної адміністрації (Херсонської обласної військової адміністрації) а також затверджено положення про нього.  Він стане основною платформою для налагодження нових контактів з іноземними донорами.

Офіс об’єднає іноземних держав-партнерів, представників громад області, міжнародних партнерів (дипломатичні установи, урядові та неурядові організації) з метою розвитку міжнародного співробітництва задля надання допомоги та підтримки людей, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок війни.

Основна концепція Офісу – об'єднання зусиль задля розвитку громад Херсонської області. Це свого роду координаційний штаб, до якого входитимуть представники міжнародних партнерів-донорів, аби органи місцевого самоврядування – районні, а також міські і сільські військові адміністрації – могли напряму контактувати з ними, дізнаватися про нові можливості співпраці.

В рамках роботи Офісу планується посилення напрямку відновлення та розвитку транспортної, медичної, соціальної, комунальної, виробничої інфраструктури та житла; енергетичної інфраструктури, зв’язку, відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини, підтримки вразливих верств населення та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок повномасштабного вторгнення рф, внутрішньо переміщених осіб, а також структурної модернізації й перезапуску економіки на території Херсонської області.

Згідно з алгоритмом, Офіс є інформаційно-аналітичним майданчиком для систематизації даних, супроводження проєктів та координації міжнародного співробітництва між усіма сторонами, які представлені в регіоні.

Перевагами створення Офісу є: отримання актуальної інформації; координація міжнародної допомоги; моніторинг, аналітика та звітність; зворотній зв'язок; децентралізований підхід.

Офіс має на меті стати єдиним вікном для закордонних партнерів, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Діяльність цього органу – це прозорість та ефективне використання ресурсів, економія часу стейкхолдерів, а також консолідація актуальної інформації в одному місці.

Серед першочергових завдань – формування переліку актуальних потреб області в цілому та громад (за всіма можливими галузевими напрямками), визначення їх пріоритетності для подальшого залучення міжнародної допомоги.

Особлива увага – відбудові житла та інженерно-транспортної інфраструктури, соціальних об’єктів, розмінуванню, розвитку економіки та подоланню наслідків збройної агресії російської федерації.

Очікуємо від органів місцевого самоврядування – районних, міських і сільських військових адміністрацій конкретних запитів і пропозицій щодо участі в роботі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Зазначимо, що такі офіси працюватимуть в усіх регіонах України. Це – одна з ініціатив Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Корисні посилання