Рух до ЄС. Адаптація українського аграрного сектору до вимог ЄС.

28.11.2018 13:59:41
Рух до ЄС. Адаптація українського аграрного сектору до вимог ЄС.

В рамках програми адаптації українського агробізнесу до вимог Європейського союзу, Громадська організація «АГРОМЕГАПОЛІС» здійснює проект «Адвокаційна кампанія для фермерів та особистих селянських господарств із забезпечення безпечності і якості продукції відповідно до вимог Угоди про асоціацію», який впроваджує за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

28 листопада 2018 року громадська організація «АГРОМЕГАПОЛІС» провела безкоштовну лекцію на тему роботи на ринках ЄС. Лекція включала такі теми: вимоги до продукції у ЄС, сертифікація продукції,сертифікація ґрунтів, інтелектуальне право. Семінар мав на меті надання практичної інформації про вимоги, які висуваються до вітчизняних агровиробників після підписання Угоди про асоціацію «Україна - ЄС» і торкаються не лише питання експорту продукції, але й її постачання на внутрішній ринок.

Забезпечення безпечності і якості продукції є важливою складовою захисту здоров'я споживачів будь-якої країни.Передумовою розроблення та запровадження ефективного законодавчого регулювання безпечності та якості харчових продуктів, що виробляються та імпортуєються в ЄС, були серьозні інциденти, пов'язані з безпечністю харчових продуктів в дев'яностих роках минулого століття. Саме факти потрапляння на ринок ЄС та до кінцевих споживачів небезпечних для здоров'я харчових продуктів спонукали Європейський Союз та інші країни світу переглянути свої системи контролю безпечності продуктів харчування.  В Угоді про асоціацію між Україною з однієї чсторони та Європейським Союзом з іншої, яка була підписана в 2014 році, чітко зазначені зобов'язання нашої держави гармонізувати національне законодавство з вимогами ЄС до 2021 року. Це зобов'язання стосуються , в тому числі, і вимог до якості, безпечності харчових продуктів та системи державного контролю за дотриманням вимогзаконодавства щодо безпечності харчових продуктів, які виробляються та вводяться в обіг на території України. Цікаву та практичну інформацію надали  лектори ГО "АГРОМЕГАПОЛІС": Микола Тарасенко- керівник групи, Андрій Барбелюк -головний спеціаліст та Володимир Барбелюк - експерт із земельних питань. Присутнім на лекції передані методичні матеріали з висвітлених питань.

ГО «АГРОМЕГАПОЛІС» також допомагають в знаходженні потенційних споживачів і партнерів за кордоном. Вирішують питання з організації процесів, пов’язаних з експортом продукції (митниця, транспортування, документальний супровід).
Здійснюють правову та експертну підтримку аграрного бізнесу в Україні. Організовують допомогу в проведенні сертифікації аграрної продукції згідно з вимогами ЄС. Безпечність і якість аграрної продукції. Юридичні особливості ведення бізнесу за кордоном:
- юридична підтримка і консультації;
- юридичний аналіз ситуацій;
- підготовка договорів, контрактів, згідно з міжнародними вимогами.

Корисні посилання