Сергій Козир взяв участь у засідання Ради розвитку громад та територій

25.02.2021 17:00:04
Сергій Козир взяв участь у засідання Ради розвитку громад та територій

Сьогодні у Києві відбулося засідання Ради розвитку громад та територій за участі Президента України Володимира Зеленського у рамках Всеукраїнського форуму «Україна.30». До участі у заході долучився й т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир.

Під час засідання обговорили суспільно- політичні та економічні процеси, що відбуваються в країні на регіональному рівні. Також Володимир Зеленський оголосив про створення Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові. Він стане майданчиком для обговорень місцевих проблем на найвищому рівні.

Наразі, для завершення децентралізації у 2021 році, необхідно внести зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади. Йдеться, зокрема, про інститут префектів та ліквідацію місцевих адміністрацій.

Не менш важливим завданням має стати й розробка та ухвалення нормативних актів, які врахують специфіку самоврядування у міських громадах і дадуть містам нові можливості для розвитку. А також ухвалення закону про місцеві референдуми. Тож, Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду ухвалити зміни в Конституцію в частині децентралізації.Корисні посилання