Сергій Марченко та представники Європейської Комісії обговорили подальші пріоритети у співпраці України та ЄС

20.03.2024 21:30:22
Сергій Марченко та представники Європейської Комісії обговорили подальші пріоритети у співпраці України та ЄС

Під час робочого візиту до Брюсселю, Бельгія, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Комісаром Європейського Союзу з питань економіки Паоло Джентілоні та Генеральним директором з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Яном Коопманом.

Сторони обговорили поточний стан економіки України, співпрацю з ЄС в рамках інструменту Ukraine Facility та міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України, а також процес євроінтеграції України.

Сергій Марченко подякував європейським партнерам за послідовну та своєчасну допомогу Україні під час повномасштабного вторгнення рф.

“Євроінтеграція – один із ключових пріоритетів Уряду України. Вдячний колегам з ЄС за співпрацю та підтримку нашої країни на цьому шляху. Ми активно працюємо над виконанням спільно визначених з партнерами задач. Переконаний, що подальше посилення економічного співробітництва України та ЄС стане ще однією сходинкою на шляху України до її європейського майбутнього”, – зазначив Міністр фінансів.

В ході зустрічі було наголошено, що залучення першого траншу обсягом 4,5 млрд євро в рамках перехідного фінансування інструменту відповідно до Ukraine Facility є потужним сигналом для усіх міжнародних партнерів, що свідчить про серйозність намірів та ефективність дій українського Уряду у виконанні вимог донорів для залучення необхідного фінансування вчасно та у повному обсязі.

Окремо сторони відзначили досягнення у співпраці України та Європейського Союзу в напрямках митної та фіскальної політик. В цьому контексті було обговорено важливість нещодавньої попередньої домовленості Ради ЄС та Європарламенту щодо продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах повномасштабної війни. Продовження призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС є одним з вагомих внесків у забезпечення подальшого економічного зростання у співпраці України та ЄС.

Мінфін України докладає значних зусиль для гармонізації українського законодавства з правом ЄС. Зокрема, здійснюються кроки з удосконалення митної та податкової систем: приведення митного законодавства у відповідність до норм ЄС та впровадження заходів, спрямованих на підвищення прозорості в оподаткуванні.

Щодо співпраці в рамках міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України учасники зустрічі зазначили, що це є важливим інструментом у об'єднанні зусиль партнерів України з метою координації їх підтримки, надання досвіду та знань, та спільної роботи для розвитку та відновлення України.

У квітні відбудеться дев’яте засідання Керівного комітету Платформи, що буде зосереджене на пріоритетних для України напрямках: макроекономічних потребах, потребах відновлення та відбудови, реформах та залученні приватного сектору.

Урядовий порталКорисні посилання