Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі

13.05.2019 11:27:04
Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17  квітня 2019 року № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.
Розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі  осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП) органів  соціального захисту  населення,  тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників та інших осіб бюджетних  та комунальних  установ, які  відповідно до  чинного законодавства мають право на пільги,  та працюють у сільській місцевості, на підставі відомостей установ і організацій, в  яких  вони працюють.
Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.
За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.
Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Корисні посилання