Шкільний захід «День безпеки та безпечного інтернету» відвідала делегація міжнародного проєкту

22.09.2021 19:38:50
Шкільний захід «День безпеки та безпечного інтернету» відвідала делегація міжнародного проєкту

21 вересня в Херсонській спеціалізованій школі I-III ступенів № 30 для дітей усіх класів пройшов традиційний щорічний захід «День безпеки та безпечного інтернету». Масштабне дійство відвідала делегація україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я»: Джума Худоназаров, керівник проєкту, Андрій Скіпальський, фахівець з питань неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні, координатори проєкту Ірина Скорбун, Марина Брага та Катерина Римаренко.

У супроводі головного державного санітарного лікаря Херсонщини, в.о. генерального директора ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Юрія Ромаскевича і регіонального координатора проєкту «Діємо для здоров’я» Дар’ї Сєдлєр гості оглянули навчальний заклад та усі локації Дня безпеки.

 Адміністрація школи організувала зустрічі та навчальні лекції з різними спеціалістами: «Надання першої допомоги під час травмування» з фахівцями обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, «Захворювання шкіри та профілактика» з лікарями обласного шкірно-венерологічного диспансеру, практичні заняття з пожежної безпеки, з дорожнього руху, правил поведінки з вибуховими пристроями, безпечного інтернету з відповідними фахівцями Управління патрульної та національної поліції, державної служби надзвичайних ситуацій, «Клініки дружньої до молоді» ХМКЛ ім. Є. Є. Карабелеша та безліч інших цікавих активностей.

Серед лекторів заходу, як і щороку, були фахівці ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Завідуюча відділу профілактики хронічних неінфекційних захворювань ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Ольга Джугостран та фахівець відділу Любов Тіток провели 2 заняття для учнів 6, 7 та 9 класів з актуальної тематики «Небезпека під час відпочинку на природі», «Домедична допомога» і «Національні рекомендації зі здорового харчування».

В ігровій формі діти вчилися як потрібно надавати допомогу при носовій кровотечі, опіку, сонячному ударі, обмороженні, укусах змій та комах, а також як обрати корисні продукти для щоденного харчування, упізнати отруйні рослини тощо. Практичні завдання з складання тарілки здорового харчування, перев’язки травмованої руки та фіксації її до тулуба, відеоматеріали про кількість прихованого цукру та шкідливих речовин в їжі промислового виробництва, про розпізнавання небезпечних змій та комах (степової гадюки, каракурта) справили враження на школярів і викликали жваве обговорення.

Психолог центру Вікторія Джумакай провела для восьмикласників 2 цікаві лекції з ігровими вправами на тему «Ризикована поведінка». Вправа «Скріпка» акцентувала увагу на важливості збереження здоров’я з юного віку. У формі питань і відповідей з використанням наочних матеріалів були розкриті складові здоров’я (фізичне, розумове, емоційне, соціальне, особистісне, духовне), фактори впливу на здоров’я (спосіб життя, спадковість, екологія, медицина), механізм формування та вплив на здоров’я корисних та шкідливих звичок.

Найбільше сподобалась дітям, викликала безліч емоцій і несподіваних відкриттів гра «Факт чи міф». Популярні міфи про безпечність електронних сигарет, слабоалкогольних напоїв, ароматизованих сигарет і пасивного куріння, про впевненість в собі, сміливість, які начебто дає алкоголь, про куріння без затягування були нещадно розвінчані психологом з детальними поясненнями, чому інформація не відповідає дійсності.

Дійсно, справжня дорослість і самостійність — це вміння твердо відстоювати свою позицію перед однолітками, розуміння ризиків і цінності здоров’я, розпізнавання маніпуляцій тютюнових корпорацій і свідомий вибір на користь здоров’я. Алкоголь і тютюн нікого ще не зробив кращим і сильнішим, на відміну від здорового способу життя, правильного харчування і рухової активності. Це чудово зрозуміли школярі сьогодні під час заходу, що в майбутньому допоможе їм зробити вибір на користь здоров’я.

Корисні посилання