Служба у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації організувала семінар-навчання для працівників служб у справах дітей області

27.01.2017 15:06:24

26 січня 2017 року в приміщенні Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся семінар-навчання для працівників служб у справах дітей області.

Менеджер тренінгових програм МБО «Партнерство «Кожній дитині» Павлик Ольга Вікторівна розповіла про пріоритети державної політики у сфері охорони дитинства, кращі світові практики забезпечення та захисту прав дітей.

Під час навчання розглянуто та обговорено законодавчі акти щодо здійснення патронату над дитиною, створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя.

На заході звернуто увагу учасників на норми Закону № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми».

Зазначено, що документ спрямований на удосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні, шляхом удосконалення механізмів та процедур прийняття рішень щодо захисту дитини за місцем її проживання, підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, постраждали внаслідок воєнний дій чи збройних конфліктів.

Законом внесено зміни до 9 чинних законів України, спрямовані на приведення чинного законодавства у відповідність до Конвенції ООН про права дитини. Зокрема, закон дає визначення таким поняттям як «забезпечення найкращих інтересів дитини», «діти, які перебувають у складних життєвих обставинах», «діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Норми закону забороняють участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включаючи вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання у військових конфліктах чи діях.

Крім того, визначено обов’язок держави щодо відселення дітей, які опинилися чи можуть опинитися у зоні воєнних дій чи збройних конфліктів, до безпечних районів; якщо дитина з певних причин залишилась без догляду батьків, держава має здійснювати пошук членів її сім’ї з метою возз’єднання з рідними. Також держава повинна здійснювати розшук та повернення в Україну усіх дітей, які були незаконно вивезені за її межі.

Удосконалено процедуру реєстрації дітей, які є внутрішньо переміщеними особами. Зокрема, діти віком старше 14 років мають можливість самостійно зареєструватись в органах соціального захисту. Крім того, чітко визначена процедура реєстрації дітей віком до 14 років, що переїхали з тимчасово окупованих територій без супроводу батьків.

Також законом внесено зміни до Сімейного кодексу щодо розвитку нової форми сімейного виховання дітей - це «сімейний патронат», що дозволить уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання та забезпечить її тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних. Зазначений закон визначає патронат над дитиною як тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Корисні посилання