Стартував Європейський тиждень громадського здоров’я

16.05.2022 08:01:56
Стартував Європейський тиждень громадського здоров’я

 

За ініціативи Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку в травні проходить Європейський тиждень громадського здоров’я. У 2022 році він триватиме 16-20 травня. Мета: підвищення обізнаності щодо громадського здоров’я та сприяння співпраці у сфері громадського здоров’я в Європі. В рамках проведення четвертого Європейського тижня громадського здоров’я пройдуть не менше 235 заходів у 32 країнах світу. Детальніше на сторінці тижня: https://eupha.org/EUPHW

Для привернення уваги до важливості зміцнення здоров’я в будь-якому віці обрано тему тижня у поточному році – «Здоров’я протягом усього життя». Вона присвячена усім факторам, що впливають на здоров’я людини протягом її життя.

Кожен день тижня також присвячений окремій тематиці. Сьогодні, 16 травня, тема дня: «Здорова і грамотна молодь».

Основи здоров’я, здорові звички формуються в дитинстві та в юності під впливом батьків та соціуму, а впливають на самопочуття та здоров’я протягом всього життя людини. Тому здоровий спосіб життя має розпочинатися в дитинстві, а не тоді, коли здоров’я вже втрачене.

Якщо з дитинства, з юності вести здоровий спосіб життя, то можна значно знизити ризик розвитку серйозних неінфекційних захворювань (серцево-судинні, хронічні респіраторні хвороби, цукровий діабет, онкологічна захворюваність). Саме ці хвороби забирають найбільше людських життів. Значну кількість інфекційних захворювань можна попередити за допомогою вакцинації та дотримання гігієнічних вимог.

Спосіб життя людини має найбільше значення (50%) для збереження здоров’я людини. На відміну від спадкових (20%), екологічних факторів (20%), медицини (10%), що також впливають на здоров’я, спосіб життя можна змінити.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» існує дев’ять головних складників нашого способу життя, що впливають на здоров’я:

- раціон та індекс маси тіла;

- фізичні вправи;

- сон;

- статеве життя;

- шкідливі звички (куріння, алкоголь тощо);

- самолікування;

- застосування сучасних технологій;

- відпочинок;

- навчання (розумовий розвиток).

Ранкова зарядка або моніторинг соціальних мереж зранку, здоровий раціон з достатньою кількістю фруктів, овочів та зелені або фастфуд з солодкими газованими напоями, пляшка чистої води або пиво з цигаркою – це щоденний вибір, який або допомагає зберігати здоров’я, або шкодить йому.

Зробіть вибір на користь здоров’я! Збережіть якість і подовжіть тривалість свого життя!

 

Корисні посилання