Стратегія міграції та підтримка євроінтеграції: Катерина Павліченко зустрілась із керівництвом МОМ в Україні

26.09.2023 21:05:19
Стратегія міграції та підтримка євроінтеграції: Катерина Павліченко зустрілась із керівництвом МОМ в Україні

Заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко провела зустріч із представниками Міжнародної організації з міграції в Україні. Під час зустрічі обговорили, зокрема, продовження та розширення співпраці у трьох напрямках: підтримка інтеграції України до Європейського Союзу; стратегія міграції; адаптація законодавчих актів до норм ЄС. 

"Міжнародна організація з міграції протягом останніх років - це стратегічний партнер Міністерства внутрішніх справ України. У час повномасштабного вторгненння МОМ є структурою, яка дуже гнучко реагує на виклики, які мають підрозділи МВС", - зазначила Катерина Павліченко.

Вона також наголосила на розширенні роботи у рамках Меморандуму про порозуміння між МВС та МОМ. У свою чергу Алессія Скіавон - голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні наголосила на співпраці у рамках європецської інтеграції, Стратегії міграції. Нині вона прописана до 2025 року і уже наступного року МОМ готова долучитися до впровадження нової стратегії. 

"Це той документ який потребує перегляду. Мені відомо, що ДМС активно працює над оновленням з урахуванням тих викликів, які ми маємо сьогодні. Тому ми розраховуємо що з вашою допомогою ми напрацюємо повний проект змін до цієї стратегії на період до 2025 року і зробимо це у найближчий час", - акцентувала заступник Міністра внутрішніх справ.

Катерина Павліченко додала, МВС нині працює над багатокомпонентним проектом безпечного середовища в Україні. Він включає багато аспектів і запланований на тривалий період, під час війни та після перемоги. 

"Орієнтуючись на практики країн ЄС, ми напрацьовуємо пакет безпекових проектів.  Він включає питання безпеки територіальних громад, ділянок кордону і реформування підрозділів міграційної служби. До кожного із проектів ви в рамках своїх можливостей можете долучитися", - наголосила заступник Міністра.

Алессія Скіавон зазначила, що МОМ готові до співпраці, зокрема в питаннях оновлення законодавчих актів, адже фахівці МОМ мають достатньо знань і навичок, аби підтримати і розширити співпрацю в цьому напрямку.  

За інформацією Урядового порталуКорисні посилання