Третій етап спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

08.02.2017 11:02:06

Третій етап спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується з 2014 по 2017 роки на території 13 районів області: Бериславський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Олешківський, Скадовський, Чаплинський.

Донор – Європейський Союз при підтримці Програми Розвитку ООН, реципієнт – Херсонська обласна державна адміністрація.

Мета проекту – сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного  планування,  управління та заохочування місцевих громадських ініціатив по всій Україні.

Завдяки Проекту в районах проводяться роботи з енергоефективності та використання інноваційних технологій в об’єктах соціальної сфери (дитячі дошкільні установи, загальноосвітні школи, лікувальні заклади, сфера обслуговування водопостачання), покращуються умови ведення сільського господарства через об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, реалізуються громадські ініціативи, надається методично-консультативна підтримка.

З метою більш ефективної роботи в рамках Проекту проведено наступні заходи:

В районах-учасниках Проекту створені осередки громадської активності Херсонщини - районні ресурсні центри громад (РРЦГ), основна мета яких сприяти розвитку сільських територій через надання інформаційно-консультаційних послуг  громадам району, а також створення умов для залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги шляхом розробки проектних пропозицій та участі у грантових програмах донорів. У рамках Проекту проведено конкурс  на кращий районний ресурсний центр громад, переможцями якого стали: Іванівський РРЦГ, Чаплинський РРЦГ та Нововоронцовський РРЦГ.

Також в кожному районі створено по 4 громадські організації, для роботи яких облаштовано офіси, загалом по області створено понад 60 організацій в громадах.

Для координації роботи районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій в районах – учасниках Проекту створено Форуми місцевого розвитку, під час проведення яких розглядаються питання щодо стану впровадження мікропроектів на території районів, здійснюється обмін досвідом щодо реалізації грантових проектів, вирішуються нагальні питання в рамках реалізації мікропроектів тощо.

Для роботи Проекту створено обласну координаційну раду з питань реалізації в області третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у 2015 – 2017 роках, до складу якої увійшли представники районних державних адміністрацій, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів  міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадських організацій.

З метою оприлюднення інформації про роботу Проекту створено сторінку Херсонського обласного ресурсного центру громад в Facebook https://www.facebook.com/KhersonOPV/?fref=ts. В приміщеннях районних державних адміністрацій та районних ресурсних центрах громад, будівлях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, які приймають участь у реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН розміщено інформаційні стенди щодо впровадження Проекту та забезпечено їх систематичне оновлення. На офіційних сайтах районних державних адміністрацій постійно висвітлюється інформація про стан, проблеми та перспективи реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН.

Упродовж  2016 року на території області проведено наступну роботу:

- створено 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи у 3 районах – Горностаївському, Скадовському та Чаплинському;

- проведено 54 тренінги-семінари для ініціативних груп громад області, в яких прийняло участь 225 чоловік;

- проведено 19 засідань Форумів місцевого розвитку;

- підготовлено 7 мікропроектних пропозицій громадських організацій та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- 7 проектів громад та 1 проект сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів успішно завершено, а саме проекти: «Покращення системи водозабезпечення» у с.Тягинка Бериславського району; «Модернізація системи опалення Магдалинівської ЗОШ» у с.Магдалинівка Чаплинського району; «Покращення умов ведення сільського господарства» СОК «Обрій» смтГорностаївкаГорностаївського району; «Зовнішнє освітлення з використанням сонячних фотоелементів» смт Верхній Рогачик Верхньорогачицького району;  «Заміна вікон у Нововоронцовській ЗОШ» в смт Нововоронцовка Нововоронцовського району; «Покращення амбулаторії» с.МалаЛепетиха Великолепетиського району; «Покращення амбулаторії» у с.Первомаївка Верхньорогачицького району;

- проведено 6 ознайомчих візитів по обміну досвідом членів громадських організацій та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на території Херсонської області;

- підвищено потенціал більше 200 чоловік в питаннях стратегічного  планування, управління, проектної діяльності,  по впровадженню, плану реалізації мікропроектних пропозицій, моніторингу й оцінки для громадських організацій та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, децентралізації, маркетингу, інноваційних технологій, інформаційної політики тощо;

- налагоджено міжсекторальне співробітництво в 10 районах області, 36 громадах.

У 2016 році профінансовано мікропроектів та заходів Проекту на загальну суму – 3 млн 175 тис. 235 грн., з яких фінансування з ЄС/ПРООН – 694 тис. 513 грн., з обласного бюджету – 170 тис. грн., інше з місцевих бюджетів.

З початку реалізації третього етапу Проекту впроваджено 38 мікропроектів, загальна сума яких склала 12 млн 910 тис. 495 грн., за рахунок Проекту – 8 млн 737 тис. 038 грн., за кошти місцевого бюджету – 3 млн 099 тис. 533 грн., за кошти громад – 1 млн 73 тис. 924 грн.

У 2017 році в рамках Проекту планується наступне: проведення тренінгів-семінарів для громадських організацій та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; завершення реалізації проектів громад та СОК, розпочатих у 2016 році; підготовка, впровадження, фінансування  ініціатив СОК; робота Форумів місцевого розвитку; підготовка історій успіху громад та СОКів; проведення ознайомчих візитів та стаді-турів.

Проведена робота в рамках Проекту дозволить підвищити рівень життя сільського населення шляхом спільного рішення соціально-економічних проблем, спрямованих на покращення  умов життя.

Інтернет-сторінки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: http://www.cba.org.ua/ua , http://cba.org.ua/one/ua , http://www.facebook.com/cbaproject.

Координатори Проекту в Херсонській області:

ЕсмаУмерова - тел.+38 050 979 40 85,   e-mail: [email protected]

Тетяна Гвоздь - тел.+38 050 386 92 24,  e-mail: [email protected]

Адреса офісу: м.Херсон, пр. Ушакова, 47, офіс 141

Сторінка Херсонського обласного ресурсного центру громад в Facebook https://www.facebook.com/KhersonOPV/?fref=ts.

Корисні посилання