У Білозерському районі вшанували пам’ять загиблого в АТО Максима Жекова

03.02.2015 15:29:16

Згадати його подвиг, висловити співчуття та щиру вдячність рідним загиблого прийшли голова районної державної адміністрації Віктор Романов, голова районної ради Андрій Донець, перший заступник начальника УМВС України в Херсонській Юрій Квятківський, начальник Білозерського РВ УМВС Сергій Керкез, співробітники райвідділу, командування та бойові побратими з батальону «Херсон», громадські активісти, херсонські волонтери, друзі загиблого воїна та односельці.

Захід розпочався традиційно для нашого неспокійного часу – із звучання Гімну України. Далі на честь Максима Жекова на приміщенні рідної школи було відкрито меморіальну дошку, аби його пам’ять завжди залишалась у серцях земляків. Кошти на її виготовлення та встановлення були зібрані громадськими активістами та волонтерами. Після цього було оголошено хвилину мовчання, під час якої всі присутні не приховували сліз жалю за загиблим солдатом. Дошку освятив місцевий священик до якої відразу лягли живі квіти.

Голова районної державної адміністрації Віктор Романов зазначив, що пишається подвигом нашого земляка. Також він подякував його матері Світлані Юхимівні та педагогам за гідне виховання, а підростаюче покоління закликав брати приклад з таких героїв, як Максим Жеков. Всі запрошені також мали змогу пригадати загиблого воїна, вшанувати його світлу пам’ять та вклонитися матері, яка втратила сина. Учнями школи були запалені поминальні свічки, які символізували скорботу та вдячність за подвиг героя.

Всі бажаючі могли відвідати шкільний музей та ознайомитися з експозицією присвяченій Максиму Жекову, його особистими речами, шкільними фотографіями.

За життя Максима пам’ятають, як сумлінного учня, людину з активною позицією. Був відповідальною та щирою людиною. Закінчив юридичну академію, обіймав посаду слідчого в одному із райвідділів міліції. З органів внутрішніх справ згодом звільнився, але про почуття обов’язку не забув… У червні 2014 року виявив бажання і пішов служити в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон».

Молодший лейтенант Максим Жеков загинув 26 серпня 2014 року в зоні проведення АТО під час боїв під м.Іловайськ, з честю і до кінця виконавши свій службовий обов’язок, віддавши за мир в Україні найцінніше – власне життя.  Напередодні, 22 серпня йому виповнилося 29 років.

Указом Президента України від 14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Корисні посилання