У Херсонському обласному центрі громадського здоров’я пройшов вебінар щодо проведення оцінки у сфері неінфекційних захворювань

15.04.2021 10:05:04
У Херсонському обласному центрі громадського здоров’я пройшов вебінар щодо проведення оцінки у сфері неінфекційних захворювань

15 квітня в рамках україно-швейцарського проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» на базі КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» пройшов вебінар за участю фахівців з 5 регіонів, де впроваджуватиметься проєкт: Херсонської, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської та Рівненської областей.

Під час заходу були представлені та обговорені завдання та методологія оцінки у сфері профілактики та контролю неінфекційних захворювань (НІЗ), погоджено розподіл завдань та план проведення оцінки.

Серед спікерів заходу — команда проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні»: Галина Майструк, Катерина Римаренко, Ірина Скорбун, Андрій Скіпальський та Ірина Курило.

Від Херсонської області брали участь в семінарі в.о. директора КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я», регіональний координатор проєкту Дар’я Сєдлєр, завідувач відділом хронічних неінфекційних захворювань КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров'я» Ольга Джугостран, головні експерти Департаменту здоров'я Херсонської ОДА зі спеціальностей «Терапія» і «Загальна практика - сімейна медицина» Людмила Климюк і Ольга Волкова, лікар статист КНП «Херсонський обласний  інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Ірина Бліжевська.

«Вже чверть століття в світі неінфекційні захворювання є основними причинами, через які помирають люди. Це проблема не лише розвинутих країн, а й країн, які розвиваються. До 2050 року очікується зростання кількості людей у віці понад 60 років до 2 млрд у світі», — зазначила Галина Майструк, менеджер проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні».

Серед основних причин смертей у світі лідирують ішемічна хвороба серця, інсульти, хронічне обструктивне захворювання легень. З 42 млн життів втрачених через НІЗ у 2019 році 18 млн були передчасними і їх можна було уникнути. 2/3 смертей від НІЗ пов’язані з вживанням тютюну, алкоголю, нездоровим харчуванням, браком фізичної активності та забрудненням повітря.

Корисні посилання