У Каланчацькому районі стартувала серія семінарів-тренінгів в рамках реалізації ІІІ фази проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

25.03.2015 15:27:59
У Каланчацькому районі стартувала серія семінарів-тренінгів в рамках реалізації ІІІ фази проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

25 березня 2015 року у малій сесійній залі Каланчацької районної ради стартувала серія семінарів-тренінгів в рамках реалізації ІІІ фази проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Семінар на тему «Ефективне управління організацією громади» та тренінг «Спільне планування» провели координатори Проекту у Херсонській області Олексій Скворцов та Есма Умєрова. Семінари відбулися для представників відібраних сільських рад, а саме: Новопавлівської, Новоолександрівської, Олександрівської, Гаврилівської, голів та активу створених сільських громадських організацій, за участю голови районної ради Миколи Котелевича, першого заступника голови районної державної адміністрації Олега Онуце, заступника голови районної державної адміністрації Ольги Шендрик, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ірини Алєєвої та спеціалістів відділу економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі районної державної адміністрації.

На семінарі йшлося про можливості та роль громади у місцевому самоврядуванні, переваги громадських організацій, ведення діяльності, бухгалтерської звітності та оподаткування ОГ. Крім того, говорили про ефективні способи інформування щодо результатів діяльності організацій, а також бачення реалізації мікропроектів у відібраних громадах.

Під час проведення заходу присутнім було надано практичні поради щодо розвитку громад, зокрема щодо правових аспектів діяльності організації громад.

Під час тренінгу присутніх було ознайомлено із загальними принципами та видами планування ОГ, стратегічним та оперативним плануванням, перевагами спільного планування, проведення SWOT – аналізу населеного пункту, залучення ресурсів для реалізації планів тощо.

Голови сільських рад та представники громад брали активну участь у проведенні семінару та отримали вичерпні відповіді на конкретні питання.

Корисні посилання