У КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» відкрито тренінговий центр і проведено симуляційний тренінг з імунопрофілактики

26.03.2021 08:59:14
У КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» відкрито тренінговий центр і проведено симуляційний тренінг з імунопрофілактики

25 березня на базі КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» пройшов тренінг з імунопрофілактики за участю фахівців Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Організувала навчання для сімейних лікарів, імунологів, педіатрів, медичних сестер області ГО "Всеукраїнська асоціація дитячої імунології".

«Сьогоднішня зустріч присвячена початку роботи тренінгового центру. Його відкриття затверджено міжнародними партнерами і обласним керівництвом. Компанія «Pfizer» виділа кошти на придбання манекену, завдяки якому у медиків Херсонської області не залишиться жодних питань щодо проведення і техніки вакцинації», - зазначила Ірина Волошина, консультант ПРООН, координатор проєкту "Тренінговий центр".

Тренінг з імунопрофілактики має надважливе значення у контексті пандемії COVID-19, адже в Україні продовжується кампанія з вакцинації проти коронавірусу. За словами заступниці директора Департаменту здоров’я облдержадміністрації Ліни Бондаревої, на сьогодні в області вже використано 70% від кількості отриманої вакцини. «Вакцинація — це важливий і безпечний спосіб себе захистити. Якби щеплення розпочалося півроку раніше, то ми б не мали стільки втрачених життів. Нашим завданням на сьогодні є формування колективного імунітету від COVID-19», - підкреслила вона.

Головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич відзначив значення проекту з імунізації: «В грудні на першому етапі проекту було отримано сучасне холодильне обладнання не лише для дитячої обласної лікарні, а й для медичних закладів об’єднаних територіальних громад. Це дуже важливо, особливо для тих, хто працює на селі. Сьогодні — це відкриття тренінгового центру. Питання імунізації є однією з найважливіших складових функцій системи громадського здоров’я».

Протягом тренінгу Федір Лапій, член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, провів практичний майстер-клас та презентацію з техніки безпечного введення і утилізації вакцин, а учасники заходу мали змогу відпрацювати навички введення вакцини на симуляційному манекені. Тренер детально розповів чому не можна зберігати вакцини в дверцях холодильника, не можна їх транспортувати в багажнику машини, де зберігати розчинник, які вакцини чутливі до тепла, а які - до холоду.

Про реанімаційні заходи при анафілаксії розповів і продемонстрував їх на манекенах Дмитро Самофалов, директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ. За його словами, при анафілаксії діяти треба дуже швидко і злагоджено. Перш за все слід забезпечити прохідність дихальних шляхів, перевірити, чи є дихання і пульс, ввести правильну дозу адреналіну і розпочати серцево-легеневу реанімацію. Насправді ризик справжньої анафілаксії при введенні вакцин у різних авторів коливається від 1 випадку на 170 000 до 1,3 випадків на 1 млн. Але працівники пунктів щеплень повинні вміти надавати допомогу при виникненні таких станів.

Корисні посилання