Учасники Революції Гідності згадали події 2013 – 2014 років у Херсоні

20.11.2019 13:55:23
Учасники Революції Гідності згадали події 2013 – 2014 років у Херсоні

Поділитись спогадами про події, які відбувались у Херсоні під час Революції Гідності, в облдержадміністрації на запрошення очільника області Юрія Гусєва зібрались активісти херсонського Майдану.

Присутні на заході згадали, як Майдан у Херсоні розпочався з одиночного пікету активістки Валентини Крицак і як навколо встановленого нею намету почали гуртуватися люди та щодня виходити на площу Свободи, щоб відстояти своє право на свободу вибору й гідне життя. Згадали українських героїв, які були активними учасниками подій у Херсоні та Києві, а з початком війни пішли добровольцями захищати Україну. Говорили й про те, як на учасників Майдану здійснювались напади, їх били та спалювали їм автівки, чинили провокації – і це все одно не зупиняло нікого, а навпаки, все більше гуртувало людей навколо ідеї відстояти український Херсон. Згадали, як у Херсоні та інших містах області почали зносити пам’ятники Леніну і встановлювати замість них українські прапори.

Переламним моментом для жителів Херсона стала поява «зелених чоловічків» у Криму. Тоді херсонці вийшли на площу Свободи з українськими прапорами. Зібралось стільки людей, що не було вільного місця. В цей час почалась окупація Криму, а Херсон став південним форпостом України у боротьбі за незалежність від імперських амбіцій Російської Федерації.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв зазначив: «На Херсонщині завжди патріотичні настрої. Та активність і небайдужість херсонців, які вийшли на площу Свободи у 2013 році та проявили свій патріотизм, свою проукраїнську позицію, не дозволили війні й окупації прийти в нашу область».

Щоб зафіксувати історичні події, які відбулись на Херсонщині під час Революції Гідності, голова облдержадміністрації Юрій Гусєв запропонував розпочати роботу над створенням книги зі спогадами і фотографіями. Він також наголосив на необхідності розробки концепції музею АТО в Херсоні, щоб гідно вшанувати пам’ять загиблих.

21 листопада на площі Свободи у Херсоні відбудуться заходи до Дня Гідності та Свободи. З 14.00 на встановленому екрані транслюватиметься хроніка подій на Майдані 2013 – 2014 років. О 16.00 розпочнеться мітинг «Україна гідна Свободи». Запрошуємо всіх долучитися!Корисні посилання