Участь у відборі проєктів, які можуть бути реалізовані за кошти ДФРР, – одна з можливостей забезпечити цілодобове водопостачання у населених пунктах області

12.10.2020 12:55:47
Участь у відборі проєктів, які можуть бути реалізовані за кошти ДФРР, – одна з можливостей забезпечити цілодобове водопостачання у населених пунктах області

Про це сьогодні під час селекторної наради повідомив заступник директора Департаменту розвитку територій облдержадміністрації Іван Чорний. 
«Наразі в області триває відбір інвестпроєктів для реалізації за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році. Серед тих заявок, які уже подані громадами Херсонщини на попередній конкурс, лише декілька спрямовані на покращення системи водопостачання у населених пунктах. Я звертаюсь до керівників органів влади на місцях з проханням активізувати роботу у вказаному напрямі», – зазначив Іван Чорний.


За його словами, наявність схеми оптимізації системи водопостачання є важливим критерієм для участі проєктів у державних цільових програмах. Наразі таких схем немає у 8 районах області та 24 територіальних громадах. 
Як наголосив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв, жителі деяких населених пунктів роками не отримують воду цілодобово, зараз же є можливість вирішити цю проблему.


«Ми готові просити Уряд підтримати проєкти з водопостачання у тих громадах, районах і населених пунктах, які матимуть виготовлену проєктно-кошторисну документацію і будуть готові забезпечити співфінансування», - наголосив очільник області. 
Варто зазначити, що наразі в області воду за графіком отримують жителі 139 населених пунктів. Основною причиною такої ситуації є скрутне становище місцевих підприємств – постачальників води, діяльність яких ускладнюється високою вартістю електричної енергії та застарілістю обладнання. Участь у конкурсах проєктів та програм, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, може допомогти громадам облаштувати сучасні артезіанські свердловини та забезпечити жителів цілодобовим водопостачанням.Корисні посилання