Уповноважені працівники ОТГ взяли участь у семінарі-навчанні

25.05.2018 06:17:10
Уповноважені працівники ОТГ взяли участь у семінарі-навчанні

З 1 травня 2018 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022».

Прийняття вказаного документу є важливим кроком на шляху до монетизації субсидій. Сьогодні готівковими коштами одержувачам державної допомоги виплачуються лише субсидії, призначені на придбання твердого палива, скрапленого газу, рідкого побутового палива, та частина житлової субсидії на оплату комунальних послуг з газопостачання, електричної енергії для індивідуального опалення, яка не використана внаслідок економії споживання енергоресурсів.

Очікується, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує. Прийняття нової редакції Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій саме і спрямоване, передусім, на посилення адресності надання допомоги.

Також наказом Міністерства соціальної політики України від 3 травня 2018 року № 604 «Про затвердження форм Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 3 травня 2018 року № 548 /32000, затверджено нові форми документів, які подаються для призначення державної допомоги.

Детальному вивченню та опрацюванню вищевказаних нормативно-правових актів був присвячений семінар–навчання для уповноважених осіб утворених об’єднаних територіальних громад району Горностаївської селищної ради, Костянтинівської сільської та с. Каїри Любимівської селищної ради Каховського району. Навчання проводилося 23 травня 2018 року у приміщенні районного центру зайнятості. До роботи семінару долучилися начальник управління Кравченко О.М. та спеціалісти відділу з надання соціальних виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Корисні посилання