Уряд України націлений прискорити повну євроінтеграцію енергетичного сектору, створивши всі необхідні для цього умови, - Юлія Свириденко

25.10.2023 19:52:35
Уряд України націлений прискорити повну євроінтеграцію енергетичного сектору, створивши всі необхідні для цього умови, - Юлія Свириденко

опри втрати в енергетичній інфраструктурі через російську агресію, галузь енергетики продовжує функціонувати і стояти на захисті української енергетичної незалежності. Уряд націлений розвивати енергетичний сектор у синергії з Європейським Союзом, щоб стати альтернативою росії на світовому ринку. Дорожня карта енергетичного сектору України допоможе якнайшвидше реалізувати ці плани та сприятиме повноцінному повоєнному відновленню.

Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відеоконференції «Українська енергетична дорожня карта» 25 жовтня, у ході якої було оголошено про запуск Європейсько-Українського хабу з питань енергетичного переходу. Участь у заході взяли виконавчий віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, представники українських та європейських наукових інституцій у сфері енергетики і клімату та міжнародні партнери України.

«Не чекаючи закінчення війни, ми працюємо над трансформацією енергетичного сектору України. Ми прагнемо залучити інвестиції, щоб прискорити процес післявоєнного відновлення та ставимо стратегічні цілі в рамках Зеленої угоди. Уряд вдячний європейським партнерам за постійну підтримку, зокрема й за ініціативу запуску Європейсько-Українського хабу з питань енергетичного переходу, який дає можливість використовувати передовий світовий досвід не лише в енергетичному секторі, а й у екології, захисті навколишнього середовища та досягненні кліматичної нейтральності», - підкреслила Юлія Свириденко.

Мінекономіки активно працює над Національним енергетичним і кліматичним планом (NECP) до 2030 року, який допоможе досягти кількох цілей: посилити енергетичну безпеку, привести українські стандарти у відповідність з європейськими нормами та виконати спільні зобов’язання щодо низьковуглецевого майбутнього.

Урядовий порталКорисні посилання