Умови для розвитку бізнесу у м.Каховці цілком сприятливі

26.07.2013 21:21:00

Відповідно до норм чинного законодавства у місті створені належні умови для започаткування та ведення бізнесуСтаном на 01 липня 2013 року у місті  Каховці зареєстровано 780 юридичних осіб та 3495 фізичних осіб-підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність як на території міста, так і за її межами. Відповідно до норм чинного законодавства у місті створені належні умови для започаткування та ведення бізнесу.

На офіційному сайті територіальної громади міста з метою своєчасного інформування суб’єктів господарювання створені спеціальні розділи.

З метою виконання нормативно-правових актів, які регулюють дозвільну систему у сфері господарської діяльності приділяється значна увага зменшенню адміністративних бар’єрів для бізнесу, зокрема шляхом підвищення ефективності роботи дозвільного центру, діяльність якого спрямована на виконання основної функції – видачі, переоформленню, видачі дублікатів, анулюванню документів дозвільного характеру. З початку року 171 суб’єкту господарювання надані консультації щодо зазначених питань, 74 отримали дозвільні документи, 81 зареєстрували декларації.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 01 січня 2014 року в приміщенні виконавчого комітету планується відкриття центру надання адміністративних послуг у якому суб’єкти звернення – фізичні особи, юридичні особи зможуть одержати послуги з отримання витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, в результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус або факт.

На сьогоднішній день розроблені інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, які надаються виконавчим комітетом Каховської міської ради, підписано Меморандум про взаємне співробітництво з Херсонською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» у сфері спрощення процедури надання адміністративних послуг.

Місто Каховка є лідером в області по обсягу промислової продукції у розрахунку на одну особу, за 2012 рік по м.Каховка цей показник складає 63155 грн (м.Херсон – 12370 грн, м.Нова Каховка – 31820 грн, а в середньому по області – 9300 грн). Каховська філія ТОВ «АТ Каргілл», ПрАТ «Чумак», ПАТ «КЗЕЗУ» виробляють 89,2 % промислової продукції міста.

Вагомим показником для розвитку територіальних громад є вкладання інвестицій. Станом на 01 квітня 2013 року вкладено прямих іноземних інвестицій на кожного мешканця м.Каховки з початку інвестування – 1709 дол. США (м.Херсон – 343 дол. США, м.Нова Каховка – 213 дол. США). Іноземне інвестування здійснено 16 підприємствами.

За перше півріччя 2013 року надходження до загального фонду міського бюджету збільшились на 1475 тис. грн до відповідного періоду минулого року. У структурі надходжень питома вага податку на доходи фізичних осіб складає 79,3 %. Необхідно відмітити платників податку, які сплатили найбільші суми ПрАТ «Чумак» – 3102 тис. грн (15,1%), ПАТ «КЗЕЗУ» – 2220 тис. грн (10,9%), Каховська філія ТОВ «АТ Каргілл» – 1026 тис. грн (5,0 %).

Щомісячно на засіданні фінансової комісії у міськвиконкомі розглядається питання щодо легалізації найманої праці та своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста різних форм власності. За результатами І кварталу поточного року  середньомісячна заробітна плата одного працюючого у м.Каховка найвища в області – 2526 грн (м.Херсон – 2474 грн, м.Нова Каховка – 2501 грн).

Корисні посилання