Епізоотична ситуація в районі контролюється районною владою

25.05.2017 08:44:31

24 травня 2017 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації з наступних питань:

- про ускладнення епізоотичної ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби в Каховському районі;

- про затвердження Плану організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних і спеціальних заходів з ліквідації лейкозу ВРХ в особистих селянських господарствах с. Чорнянка Каховського району.

Лейкоз ВРХ це інфекційне захворювання тварин з подальшим розвитком пухлинного процесу кровотворної системи. Основним заходом ліквідації джерела інфекційного лейкозу ВРХ – є забій тварини та здача м’яса на переробку. Лейкоз ВРХ не підлягає лікуванню, вакцин не існує.

В Каховському районі ускладнилась епізоотична ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби.  За результатами планових профілактичних серологічних досліджень методом реакції імунодифузії від 62 корів з приватного сектору виявлено 15 голів РІД-позитивних корів в 15 особистих селянських господарствах с. Чорнянка. При цьому в селі залишаються необстеженими близько 40 голів великої рогатої худоби.

Комісією прийняті рішення:

-  оголосити територію с. Чорнянка неблагополучним населеним пунктом по лейкозу великої рогатої худоби та ввести карантинні обмеження в особистих селянських господарствах (за списком);

- оголосити неблагополучними по лейкозу великої рогатої худоби особисті селянські господарствах с. Цукури Кам’янської сільської ради Каховського району  (за списком);

- затвердити План організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних і спеціальних заходів з ліквідації лейкозу в особистих селянських господарствах с. Чорнянка Каховського району;

- передбачити в бюджетах сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад Каховського району кошти на проведення протиепізоотичних заходів.

Корисні посилання