Відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

03.10.2018 08:15:08
Відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

02 жовтня 2018 року проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Вакулич на порядок денний якої винесено питання про вжиття додаткових невідкладних заходів щодо ліквідації вогнища АЧС та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней по території  району.

Окрім членів комісії на засідання була присутня голова Зеленопідської об’єднаної територіальної громади Галина Павлівна Лобунько, оскільки саме в населеному пункті цієї громади оголошено карантин через чуму свиней. На початку засідання Ольга Леонідівна поінформувала присутніх про спалах АЧС в с. Піщане, м. Нова Каховка, до зони спостереження ввійшли села Малокаховка та с. Сергіївка Камянської сільської ради Каховського району, в яких  необхідно виконувати заходи, передбачені для зони захисту епізоотичного осередку АЧС та рекомендації обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка відбулася 01 жовтня, щодо вжиття заходів по локалізації спалаху вогнища захворювання.  «Ситуація виходить із під контролю. Часу зволікати немає, інакше масштаби наслідків будуть значними »- наголосила Ольга Леонідівна.

Начальник районного Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Шелест Г.О., повідомила про хід виконання першочергових заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в селі Архангельська Слобода та про розгортання одного карантинного ветеринарно-поліцейського посту і перекриття під’їзних до села шляхів. 

Доповідач наголосила на тому, що зважаючи на характеристику розвитку епізоотичного процесу АЧС та негативний приклад  розвитку епізоотичної ситуації в інших районах є всі підстави для вжиття додаткових невідкладних заходів.

Про роботу спеціалістами районної державної лікарні ветеринарної медицини в осередку АЧС доповів її начальник Бондарчук В.К. та наголосив на прийнятті невідкладних заходів щодо недопущення поширення АЧС по території району.

Голова Зеленопідської сільської ради  Лобунько Г.П. повідомила комісію про вжиті заходи по вирішенню першочергових заходів по розгортанню вогнища АЧС та організації роботи по його ліквідації   та озвучила проблемні питання.

Після жвавого обговорення Ганна Олексіївна оголосила проект рішення, який одноголосно затверджено членами комісії.

З метою попередження розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території  району, комісія вирішила визначити епізоотичним вогнищем (неблагополучним пунктом) АЧС с. Архангельська Слобода  Зеленопідської сільської ради  Зеленопідської ОТГ та встановити там карантинні обмеження на 40 днів, а також визначили зону  захисту і зону спостереження (нагляду). В населених пунктах, що ввійшли до зони спостереження вогнища АЧС провести подвірні обходи,  роз᾽яснюснювальну роботу серед власників тварин  щодо профілактики АЧС, дотримання вимог ветеринарного законодавства та уточнити облік поголів’я свиней в особистих селянських господарствах.

Окрім цього прийнято рішення провести в епіозоотичному осередку (с. Архангельська Слобода) вилучення, умертвіння безкровним методом, видалення та знищення шляхом спалювання поголів’я свиней в особистих селянських (присадибних) господарствах.

Корисні посилання