Відмова від алкоголю допоможе зберегти серце здоровим

01.10.2021 07:57:50
Відмова від алкоголю допоможе зберегти серце здоровим

Що менше ви споживаєте алкоголю, то краще для вашого серця і здоров’я загалом. А найправильніше — не вживати алкоголь узагалі!

Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров’я. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду, порушенню мозкового кровообігу — інсульту.

А ще алкоголь калорійний, і його надмірне вживання може додати ваги! Наприклад, якщо пити лише одну склянку вина на день (105 калорій), за рік можна набрати 10 кг.

Як і тютюн, алкоголь спричиняє залежність.

Пропонуємо подумати над тим, як змінити свій спосіб життя та зменшити споживання спиртного:

- Зробіть перерву від вживання алкоголю. Перерва — це хороший спосіб почати менше пити. Утримайтеся від спиртних напоїв на тиждень чи місяць та простежте за станом здоров’я. Важко робити довгі перерви? Починайте з 1–2-х днів на тиждень. Ми у вас віримо!

- Уникайте «тригерів». Подумайте, що викликає у вас бажання пити? Люди та місця можуть спонукати до чарочки. Намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови. Ваше здоров’я важливіше!

- Звільніть своє житло від алкогольних напоїв. Доведено, чим більше алкоголю ми купуємо, тим вища ймовірність випити його раніше, ніж мали намір. Нехай в оселі буде менше спиртного або краще взагалі не купувати такі напої додому. Це допоможе утриматися від спокус.

- Боріться зі стресом здорово. Алкоголь не допомагає боротися зі стресовим станом. Найкращий спосіб перестати нервуватися — прогулюватися на свіжому повітрі, займатися спортом, вести активний спосіб життя, наповнюватися позитивними емоціями та збалансовано харчуватися. Важко почати, але варто спробувати! Вам точно сподобається.

- Вживайте безалкогольні напої. Це хороша альтернатива, до того ж асортимент такої продукції вельми різноманітний.

Пам’ятайте! Веселитися та отримувати насолоду від життя можна й потрібно на тверезу голову, щоб було що згадати. Бережіть своє серце і здоров’я.

 

Корисні посилання