У Білозерському районі вшанували пам'ять жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років

24.11.2014 23:43:00

З метою вшанування у 2014 році пам’яті жертв голодоморів в населених пунктах району проведено відповідні жалобні заходи – мітинги-реквієми із викладенням символічних хрестів із свічок, покладання квітів та композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятних знаків жертвам голодоморів тощо

З метою вшанування у 2014 році пам’яті жертв голодоморів в населених пунктах району проведено відповідні жалобні заходи – мітинги-реквієми із викладенням символічних хрестів із свічок, покладання квітів та композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятних знаків жертвам голодоморів тощо. В районному центрі, смт Білозерка, за участі керівництва райдержадміністрації, районної ради, представників громадськості, трудових колективів, політичних партій, громадських організацій, релігійних конфесій, депутатів місцевих рад, студентської та учнівської молоді відбувся мітинг-реквієм «Пам’ять єднає», покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам голодоморів, пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання.
В закладах культури району проведено мітинги-реквієми «Вогонь скорботи в серці навіки», «Пам’ять голоду, пам’ять серця», диспути «Роковинам голодомору 1932-33 рр. присвячується», вечори скорботи «Наш вічний біль», книжкові виставки «Свічі пам’яті горіти», фактографічні довідки «Хто знав, хто вів тим стратам лік», книжково-ілюстративні виставки-роздуми «Забуттю не підлягає», уроки історії «Не зникнуть в безвість долі і віки» та ін.
В усіх загальноосвітніх школах району проведені загальношкільні лінійки «Забуттю не підлягає», експрес-інформації «Голодомор мовою фактів». В шкільних бібліотеках оформлені постійно діючі виставки науково-популярної та художньої літератури «Трагічні сторінки історії». Проведено виховні години «Дзвони пам’яті». В цей день було приспущено Державний Прапор України на адміністративних будівлях та обмежено проведення розважальних заходів. У вікнах адмінбудівель органів державної влади, органів міцевого самоврядування та інших установ у населених пунктах району 22 листопада 2014 року о 16.00  організовано запалення поминальних свічок та проведено хвилину мовчання.
Забезпечено впорядкування та утримання у належному стані місць поховань жертв голодоморів, відповідних пам’ятників та пам’ятних знаків встановлених на території району. В культових спорудах релігійними організаціям проведено панахиди за жертвами голодоморів. В районній газеті «Придніпровська зірка» та на веб-сайті райдержадміністрації оприлюднені відповідні матеріали щодо вшанування пам’яті жертв голодоморів та Слово Президента України Петра Порошенка у День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Корисні посилання