В Чаплинському районі запроваджено патронат над дитиною!

10.04.2018 08:30:59
В Чаплинському районі запроваджено патронат над дитиною!

З минулого року в нашій державі запроваджується нова для України форма виховання та догляду дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах - патронат. Патронатна родина це як кризовий центр, який приймає дитину до себе в той час, коли вона не може виховуватися в рідній сім'ї. До патронатної родини може потрапити дитина, батьки якої потрапили у складні життєві обставини, аби дати батькам час вирішити проблемне питання не позбавляючи їх батьківських прав. та ін.

Патронатна родина є альтернативою дитячому будинку та інтернатам.

З метою забезпечення тимчасового догляду, виховання, реабілітації та захисту прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах або залишилися без батьківського піклування, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 04 квітня 2018 року № 107, в Чаплинському районі запроваджено послугу з патронату над дитиною. На виконання вищевказаного розпорядження, 06 квітня 2018 року між районною державною адміністрацією та кандидатом в патронатні вихователі Говорун Т.Д., яка успішно пройшла навчання за програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі та отримала позитивні рекомендації, укладено договір про надання послуг з патронату над дитиною. У створену сім’ю патронат вихователя 06 квітня 2018 року тимчасово влаштовано трьох дітей, які залишилися без батьківського піклування. Дітки, рідні брати та сестра, віком 8, 6 та 5 років, перебуватимуть в сім’ї патронатного вихователя терміном до трьох місяців, поки буде вирішуватись питання щодо надання їм статусу дітей, позбавлених батьківського піклування. В подальшому службою у справах дітей буде вирішуватись питання щодо влаштування дітей в сімейні форми виховання.

Також у м. Каховка дві родини виявили бажання бути патронатними, надали необхідний пакет документів, пройшли навчання та отримали позитивні рекомендації. 26 березня 2018 року між патронатним вихователями та Каховським міським виконавчим комітетом підписані договори про надання послуг патронату над дитиною в Каховці.

Корисні посилання