У Каховці до 70-річчя визволення Херсонщини відкрили виставку архівних документів

19.02.2014 17:27:00

У вестибюлі Каховської міської ради до 70-річчя визволення Херсонщини та утворення Херсонської області відкрито підготовлену архівним відділом Каховської міської ради виставку із 44 документів

У руслі виконання соціальних ініціатив Президента України щодо патріотичного виховання підростаючого покоління у контексті відзначення Дня захисника Вітчизни та виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”, у вестибюлі Каховської міської ради до 70-річчя визволення Херсонщини та утворення Херсонської області відкрито підготовлену архівним відділом Каховської міської ради виставку із 44 документів. 
Відкриваючи виставку заступник міського голови Віталій Чернявський нагадав усім присутнім: “Цього року ми святкуємо 70-річний ювілей створення Херсонської області, 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників та 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка та зазначив, що молодь повинна цікавитися історією рідного краю, і двері шкільних музеїв, бібліотек та Каховського історичного музею для них завжди відкриті”. 
Серед документів, представлених на виставці: укази про змінення статусу Каховки — місто районного та обласного значення; трикутники з фронту з адресою м.Каховка у складі Миколаївської (1944 рік), потім Херсонської (1945 рік) області; документи з печатками та штампами державних установ міста 1944-1949 років; список голів Каховського міськвиконкому 1943-2014 років з фотографіями; фотодокументи ПАТ “Каховського заводу електрозварювального устаткування”, якому виповнюється 85 років; документи про Каховську зрошувальну систему, листівки про Героїв Соціалістичної Праці та Радянського Союзу та інші. Виставка буде працювати до середини квітня. За цей час плануються екскурсії старшокласників, учасників “круглого столу” з лідерами молодіжних громадських організацій, членів клубу молодої сім’ї, держслужбовців під час семінару-навчання апарату.
А у ЗОШ №4 також відбулося відкриття інтерактивної виставки, присвячене 70-річчю заснування Херсонської області. Представлені стенди: “Ділова візитівка Херсонщини”, “70 років славетної історії”, “Значимі виробництва Херсонської області”, “Природоохоронні об’єкти”, “Відомі люди нашого краю”. Оргкомітет вчителів презентував матеріали виставки, які далі передані для підготовки класними керівниками екскурсоводів-школярів. Вже в березні школа чекатиме на відвідувачів виставки в рамках Дня відкритих дверей, а екскурсію проводитимуть самі школярі. 

Корисні посилання