У Каховці вшанували пам'ять загиблих та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

28.04.2014 19:03:00

25 квітня у Каховці вшанували пам’ять загиблих та постраждалих внаслідок трагедії, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року

25 квітня у Каховці вшанували пам’ять загиблих та постраждалих внаслідок трагедії, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року. Біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, який встановлений на Алеї пам’яті, зібрались представники міської ради, громадських організацій, представники силових структур, військовослужбовці, педагоги та молодь.
 
В своїх виступах і заступник міського голови Віталій Чернявський, і голова каховської міської громадської організації чорнобильців Григорій Кузьменко нагадали про трагічні події 28-річної давнини. Адже 26 квітня о 01:23 годині на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор, значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище.
 
У результаті цієї катастрофи було радіоактивно забруднено більш ніж 2,3 тисяч населених пунктів в 12-ти областях. Всього в Україні була заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. В Україні налічується більш ніж 3 мільйони потерпілих від катастрофи, зокрема близько 1 мільйона дітей.
 
Станом на 20.04.2014 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Каховської міської ради перебуває 211 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 24 ліквідатора аварії першої категорії,  61 – другої, 37 – третьої, 58 постраждалих, 28 дітей, 3 вдови померлих ліквідаторів.
 
Після урочистого покладання квітів на Алеї пам’яті, у залі засідань міського виконавчого комітету усі бажаючі змогли переглянути фільм та отримати ґрунтовні відповіді на питання, які їх цікавили.

Корисні посилання