В Любимівці планується будівництво сонячної електростанції

24.05.2018 07:12:34
В Любимівці планується будівництво сонячної електростанції

Сьогодні під головуванням начальника сектора містобудування та архітектури Ігоря Анатолійовича Даниленка  відбулося чергове засідання архітектурно-містобудівної ради на якому розглянуто детальний план території для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій, що розташовані в межах населеного пункту смт.Любимівка.

Присутні заслухали інформацію керівника архітектурної групи ТОВ «Укргенплан», проектувальника, Лимар О.Ю.  щодо розробленого детального плану  територій на земельних ділянках орієнтовною площею 11,3500 га та 4,9700 га. для будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд енергогенеруючих підприємств для розміщення сонячних батарей потужністю 8 мВт, інверторних підстанцій збору потужності, комплектної трансформаторної електропідстанції, кабельних мереж, КПП та диспетчерського пункту для обслуговування персоналу. Під час доповіді та обговорення детального плану  територій були окреслені питання щодо запланованих охоронної зони та санітарно-захисної смуги вздовж запланованих  сонячних батарей.  Представник Держпродспоживслужби у Каховському районі звернула увагу присутніх на  встановлення в розробленому детальному плані зони санітарного розриву навколо сонячні батареї – 50 метрів. Також обговорювалися питання щодо внесення змін в схему зонування території населеного пункту та зміни цільового призначення земельних ділянок.

Голова засідання Даниленко І.А. зазначив, що під час підготовки документів для розгляду на архітектурно-містобудівній раді були враховані питання, які виникли на громадських обговореннях проекту та запропонував погодити детальний план  території орієнтовною площею 11,3500 га та 4,97 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (сонячна електростанція), що розташовані в межах населеного пункту смт Любимівка, Любимівської селищної ради, Каховського району, Херсонської області та рекомендувати Любимівській селищній раді винести даний проект детального плану території на розгляд та затвердження на сесії Любимівської селищної ради.

Справка

Сонячна енергія, яка потрапляє на поверхню нашої планети, має колосальну потужність. Саме тому сонячна енергетика останнім часом стала однією із тих, що найбільш активно розвивається і стала найдешевшою серед інших альтернативних видів енергії. Крім того вона екологічно чиста.

Корисні посилання