У Нижньосірогозькому районі проведено семінар-практикум для педагогів позашкільних закладів

18.12.2014 16:21:00

16 грудня 2014 року Нижньосірогозьким районним методичним кабінетом було організовано і проведено семінар-практикум з теми «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах»

Головною рушійною силою інноваційної діяльності у позашкільному навчальному закладі є керівник гуртка. Тому, з метою розвитку творчого потенціалу педагогів позашкільних закладів, їх професійної компетентності, запровадження інноваційних технологій навчання та виховання, вдосконалення змісту освіти, вивчення професійних досягнень педагогів, 16 грудня 2014 року Нижньосірогозьким районним методичним кабінетом було організовано і проведено, на базі КЗ «Нижньосірогозький БТДЮ», семінар-практикум з теми «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах».
Перед учасниками семінару виступила методист КУ «Нижньосірогозький районний методичний кабінет» Наталія Мануйленко. Вона зазначила, що виховання вільної і відповідальної творчої особистості вимагає пошуку нових освітніх ідей і технологій, які враховують складний внутрішній світ кожної дитини і відповідають потребам її розвитку. Також, під час  теоретичної частини було проведено вправу «Наша  робота»: працюючи у групах, педагоги обговорили шляхи розвитку позашкільного закладу, розглянули організаційно-технологічні, методичні, процесуальні інновації. 
У ході практичного блоку семінару директори позашкільних закладів Маргарита Тюшка (Нижньосірогозький БТДЮ) і Олексій Глущенко  (Нижньосірогозька СЮН) висвітлили питання: «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу у ПНЗ», «Інноваційна робота керівників гуртків станції юних натуралістів». Були продемонстровані досвід роботи і творчі здобутки педагогів та вихованців позашкільних закладів. Зокрема, керівники гуртків Олена Салій, Анжела Куліш, Олександр Романенко презентували діяльність гуртків «Юні друзі природи», «Географічне краєзнавство», «Юні туристи краєзнавці». 
Підводячи підсумок роботи семінару, методист РМК Наталія Мануйленко зосередила увагу присутніх на тому, що сучасну молодь приваблюють педагоги, які володіють знаннями в певній галузі знань, сучасними технологіями, застосовують різні методи роботи, постійно займаються самоосвітою, ставлять за мету не лише навчити своїх вихованців тому або іншому виду діяльності, але й сформувати їх життєву і соціальну компетентність. Тому специфіка діяльності позашкільного закладу вимагає від педагогів постійного творчого пошуку, самовдосконалення для компетентного супроводження особистісного зростання інтересу вихованців до оволодіння улюбленою справою, самореалізації їхніх інтелектуальних і творчих сил, професійного самовизначення.

Корисні посилання