В.о. директора Координаційного центру ознайомився із станом надання безоплатної правової допомоги у Херсонській області

01.08.2017 05:38:13
В.о. директора Координаційного центру ознайомився із станом надання безоплатної правової допомоги у Херсонській області

Одноденний візит на Херсонщину в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка та начальниці Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олени Сінчук розпочався з ознайомлення з роботою Голопристанського місцевого центру з надання БВПД та Олешківського бюро правової допомоги.

Під час зустрічі з колективом Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Бонюк поцікавився роботою центру, ключовими правовими питаннями, які турбують мешканців, налагодженням взаємодії з місцевою владою та територіальною громадою.

За інформацією місцевого центру, з понад 1200 клієнтів, які звернулися у Голопристанському регіоні за поточний рік, понад тисячу потребували та отримали роз’яснення і консультації з правових питань. Лише трохи більше сотні осіб подали письмове звернення щодо необхідності отримання вторинної правової допомоги, з яких 91 особі був призначений адвокат для здійснення представництва інтересів у судах та інтереси ще 15 осіб представляли працівники місцевого центру та бюро правової допомоги. Також працівники поінформували про гарну співпрацю з партнерськими організаціями, до яких направлено за правовою допомогою четверо клієнтів місцевого центру, про взаємодію з сільськими радами та укладені з ними меморандуми про співпрацю, а також поділилися успіхами в інформуванні мешканців регіону про можливості отримання безоплатної правової допомоги.

Учасники візиту поспілкувалися з відвідувачами центру, з’ясувавши задоволеність організацією прийому та наданою правовою допомогою. У зустрічах також взяла участь директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Марина Єлисєєва.

Наступним пунктом робочого візиту Олексія Бонюка, Олени Сінчук та Марини Єлисєєвої стало Олешківське бюро правової допомоги, під час якого жителі громади, які у цей час звернулися до бюро, отримали правові консультації та роз’яснення чинного законодавства для вирішення своїх проблем.

Працівники бюро поінформували колег про проведені та заплановані правопросвітницькі заходи, організацію роботи мобільного консультативного пункту та виїзні прийоми громадян, успішні практики та проблеми у роботі. Було зазначено, що кількість звернень за отриманням правової допомоги до Олешківського бюро правової допомоги збільшується, що свідчить про результативність проведених заходів.

Своєю чергою, в.о. директора Координаційного центру розповів про плани розвитку системи безоплатної правової допомоги, надав методичну підтримку щодо удосконалення роботи.

«Золоте надбання системи БПД – трудові колективи» - Олексій Бонюк

В рамках відрядження на Херсонщину представники Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк та Олена Сінчук зустрілися з колективом Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області та адвокатами, які співпрацюють із системою БПД.

Ключовою темою зустрічі з адвокатами стала зміна процедури конкурсу з відбору адвокатів у бік спрощення та зручності для адвокатів, а також фінансові аспекти оплати послуг та витрат адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу.

Олексій Бонюк поінформував колег про основні принципи, які лягли в основу пропозиції Координаційного центру щодо нової процедури конкурсу з відбору адвокатів, та повідомив про стан розгляду відповідного проекту постанови Кабінету Міністрів, внесеного на розгляд Уряду. За словами очільника Координаційного центру, розгляд проекту перебуває на фінальній стадії, тож восени планується провести конкурс із залучення до системи нових адвокатів за спрощеною процедурою.

Також учасники зустрічі порушили питання зростання фінансових зобов’язань перед адвокатами за надану правову допомогу, зумовлене збільшенням кількості звернень громадян у понад 4,1 разу та збільшенням кількості виданих доручень на надання безоплатної вторинної правової допомоги у понад 2 рази. Очільник Координаційного центру поінформував присутніх про ті кроки, які вживаються для належної оплати послуг адвокатів за надання правової допомоги та забезпечення відповідального партнерства.

Про наболіле поділилася з колегами член Ради адвокатів України Любов Горощенко, яка внесла пропозиції щодо вдосконалення процедури призначення адвоката та його заміни, а також підходів до оплати витрат адвокатів, зокрема на відрядження.

Сторони погодилися продовжити дискусію на засадах взаємовигідного партнерства та поваги до інтересів сторін.

Під час зустрічі з колективом Регіонального та директорами місцевих центрів з надання БВПД, в.о. директора Координаційного центру привітав з призначенням на посади директора Бериславського місцевого центру з надання БВПД Марину Грушу та в.о. директора Голопристанського місцевого центру Ірину Кебу.

«Зараз у нас багато викликів, – зауважив Олексій Бонюк, – у першу чергу, фінансових. Адже золоте надбання системи БПД – це трудові колективи, тому несправедливим є той факт, що, на відміну від органів юстиції, система БПД не мала достатньої уваги, насамперед, з позиції оплати праці».

На думку керівника системи БПД, збалансування оплати праці працівників є питанням подальшої життєздатності системи, адже без цього неможливо залучити та зберегти кваліфіковані кадри.

Говорячи про завдання, Олексій Бонюк зазначив: «Ми будемо працювати над тими аспектами, які зроблять систему БПД більш досконалою, полегшать доступ пересічних громадян до наших послуг, підвищать рівень якості. Ми маємо подбати про малозахищених громадян, адже ми є своєрідними посередниками між державою та громадянами».

Своєю чергою, керівники місцевих центрів та бюро правової допомоги поцікавилися вирішенням питань спрощення процедури отримання довідок про доходи клієнтів, особливо прикордонних територій, таких як Генічеський, Новотроїцький, Чаплинський райони. Також прозвучали проблеми добору кадрів відповідно до високих кваліфікаційних вимог, адже знайти хорошого юриста на районному рівні занадто проблематично.

Цього ж дня Олексій Бонюк взяв участь у записі програми «У центрі уваги. Безоплатна правова допомога в Україні - міф чи реальність?», що відбувся на місцевому телеканалі «ЯТБ». Розмова була присвячена системі безоплатної правової допомоги в Україні - як вона працює і що дає громадянам. Також гість студії відповів на запитання ведучого програми щодо наближення української системи правосуддя до європейської.

Переглянути програму можна тут:

https://www.youtube.com/watch?v=CZ44YmecMoc

Підсумкові заходи у рамках візиту на Херсонщину відбулися за участі клієнтів системи БПД

Завершився візит представників Координаційного центру на Херсонщину заходами за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, а саме ознайомленням з роботою мобільного консультаційного пункту, прес-конференцією за участю громадян, яким адвокати надали безоплатну правову допомогу, а також обговоренням проблем та перспектив захисту прав громадян у регіоні з колективами системи БПД та органів юстиції Херсонщини.

27 липня 2017 року в.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк, Міністр юстиції Павло Петренко та голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєво знайомились з роботою мобільного пункту консультування громадян, роботу якого забезпечено Регіональним центром з надання БВПД та Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області.

Цього тижня кожен бажаючий з 9 до 14 години мав можливість прийти на центральну площу міста - площу Свободи та отримати юридичну консультацію, а також дізнатися адреси найближчих центрів та бюро правової допомоги Херсонщини. Павло Петренко та Олексій Бонюк поспілкуватись з відвідувачами мобільного пункту та відповіли на запитання, які, зокрема, стосувалися сімейного права, прийняття спадщини тощо. Біля мобільного пункту консультування громадян до Міністра звернувся біженець, який бажав отримати громадянство України. Крім того, серед відвідувачів був реабілітований воїн, якого цікавили питання соціального захисту.

Після цього у прес-клубі «Нового дня» відбулась прес-конференція за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського та директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марини Єлисєєвої.

Говорячи про надання безоплатної правової допомоги, Павло Петренко повідомив, що на сьогодні вже 600 тисяч українців звернулися за нею. 200 тисячам з них були призначені адвокати за рахунок держави, тож вони змогли захистити свої інтереси в судах.

До участі у заході були запрошені жителі Херсонщини, які скористались послугами центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та прийшли поділитися з присутніми власним досвідом успішних справ.

Так, пенсіонерці Лідії Гуцевій, яка звернулась до Херсонського місцевого центру, адвокатка допомогла вирішити питання з комунальними боргами. Яна Бондар – сирота. ЇЇ мати загинула, а батька позбавили батьківських прав, від якого вона отримала у спадок квартиру разом із боргом. Адвокати, які співпрацюють із системою БПД, допомогли дівчині списати заборгованість батька. Григорій Кабалюк повідомив, що хотів звільнитись з роботи, але директор підприємства не підписав заяву. «У сфері трудових правовідносин, - додає Григорій, - я не володію достатніми знаннями, тому звернувся до місцевого центру з надання БВПД. Отримавши кваліфіковану консультацію в місцевому центрі, я того ж дня пішов до директора і звільнився з роботи не за власним бажанням, як планував раніше, а за згодою сторін». Людмилу Чернявську вдалося врятувати від посягань на її майно колишнього чоловіка, який претендував на нього після розлучення: «Суд першої інстанції задовільнив його позов, але завдяки фахівцю Білозерського бюро правової допомоги Ірині Маєвській ми подали апеляцію, і висновок суду був на мою користь», - зазначила вона.

«Тож справедливість є, і за неї варто боротися», - резюмував Павло Петренко.

Завершився одноденний візит представників Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністра юстиції України до Херсонської області зустріччю з колективами органів юстиції та системи БПД Херсонщини, яка пройшла в Херсонській облдержадміністрації.

 

Корисні посилання